Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Potrącił nissanem pieszego, mężczyzna trafił do szpitala

W środę w miejscowości Złojec doszło do wypadku z udziałem pieszego. Potrącony mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 16 w miejscowości Złojec w powiecie zamojskim. Służby ratunkowe otrzymały głoszenie o potrąceniu pieszego.

Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 34-latek kierujący pojazdem marki Nissan najechał na jednego z trzech idących nieoświetloną jezdnią pieszych, którzy poruszali się lewym pasem ruchu w tym samym kierunku w stosunku do kierującego samochodem. Potrącony przez pojazd 44-latek szedł prawdopodobnie przy osi jezdni. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Badanie trzeźwości wykazało, że kierujący nissanem był trzeźwy. Od pieszego została pobrana krew do badań. Wynik badania wykaże, czy pieszy był trzeźwy. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku.

(fot. Policja Zamość)

7 komentarzy

 1. Piesi poruszający się jezdnią powinni poruszać się jeden za drugim, możliwie blisko krawędzi jezdni, podobnie jak kierujący pojazdem.
  Jeżeli to obszar niezabudowany – to piesi powinni mieć elementy odblaskowe.
  Pojazd, którym poruszał się kierujący powinien mieć sprawne oświetlenie oraz poruszać się z prędkością pozwalająca na uniknięcie najechania nieoświetlonej przeszkody na jezdni.
  Tak więc każdy jest/może być po trosze winny.

  • No i piesi (poruszający się jezdnią) powinni ustępować miejsca nadjeżdżającym pojazdom. Co wcale nie oznacza, że pieszego niestosującego się do tego nakazu można potrącić. Brak stosowania się do obowiązków przez jedną ze stron nie wyłącza obowiązków drugiej.

  • Djziękuję Franiu za bardzo dobre i asne wyjaśnienie. Tylko nie wiem czy te dzbany oderwane od traktora i furmanki to rozumieją.

 2. Na prawdę uważasz, że ludzie wsiadają do samochodów i specjalnie rozjeżdżają ludzi?

 3. Pytałem Frania nie Jana, ale masz może prawo jazdy i jeździsz samochodem? Cała masa samochodów poruszających się po drogach publicznych ma albo źle ustawione światła, albo jakieś trefne żarówki, które skutecznie potrafią oślepić prawidłowo jadącego kierowcę. Ale tym policja się nie zajmuje, podobnie jak i nie zajmuje się brakiem kierunkowskazów przy zmianie pasa ruchu. Policja jest narzędziem do zarabiania pieniędzy, a policjanci się na to zgadzają, bo protestów z ich strony żadnych nie widać.