Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Potrącił 95-latka na ścieżce rowerowej, stracił uprawnienia

Wczoraj w Białej Podlaskiej doszło wypadku na ścieżce rowerowej. Poszkodowany 95-letni rowerzysta z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do wypadku doszło we wtorek po godzinie 10 na ul. Warszawskiej w Białej Podlaskiej. Policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty na ścieżce rowerowej.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Renault Kangoo, 60-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej, potrącił jadącego ścieżką rowerową mężczyznę. W chwili zdarzenia samochód wyjeżdżał z parkingu jednego ze sklepów. W wyniku wypadku kierujący jednośladem 95-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala.

Kierujący pojazdem był trzeźwy. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania. Zostanie skierowany także przeciwko niemu wniosek o ukaranie do sądu.

(fot. Policja Biała Podlaska)

8 komentarzy

 1. Typowy myk jak Z DDR na Męczenników Majdanka. Delikwent wyjeżdża z podporządkowanej, więc patrzy tylko w lewo na jadące główną samochody. Do łba mu nie przyjdzie, że jak przecina dwukierunkową DDR, to rower na pierwszeństwie może nadjechać również z prawej. W granicach błędu statystycznego mogę stwierdzić, że żaden kierowca w takiej sytuacji nie ustępuje. Starszy rowerzysta o tym nie wiedział.

 2. Kierowców nie jezdzących również rowerami należy wyslać na przeszkolenie. Przeszkolenie albo 100 km ddr przejadą to może załapią o co chodzi gamonie

 3. Durny Stefan i Alek …znaFcy tematu przez duże F.

 4. Grześ przez wieś

  Ja pierdziele,wielki szacun dla 95 latka.Taki wiek i jeszcze na dwu kołowym rowerze.

 5. amciek.hakier

  Co w tym było rażącego na tyle, żeby zabrać człowiekowi prawo jazdy? To chore jest. Z całym szacunkiem dla rowerzysty (jutro to mogę być ja), ale to nie karambol na autostradzie tylko stłuczka z rowerem.

  • DDR odizolowana od jezdni, więc powinna być super bezpieczna. Prawko zabrali, bo pewnie kozaczył, zamiast się ukorzyć. Wiek ofiary też nie jest bez znaczenia, bo wiadomo, że jechała tempem pieszego. Swoją drogą, to linię warunkowego zatrzymania mogliby chlapnąć również przed przecięciem wyjazdu z parkingu i DDR.

  • Rażące jest wymuszenie pierwszenstwa, w wyniku czego doszło do kolizji;) i tu nie jest ważne, czy udział w zdarzeniu brał rower;) jak dla mnie to prawidłowa kara, niestety często kierowcy wyjeżdżając z podporządkowanej patrzą tylko w lewo na auta, a w d…pie mają pieszych i rowerzystów… Raz nawet widziałem, jak w takiej sytuacji babka wjechała (na szczęście delikatnie) w wózek z dzieckiem…

 6. dajcie dane kupię hulajnoge dla 95 latka ale bez baterii! !!!

Z kraju