Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Poszukiwani wolontariusze do akcji „Żonkile”

W środę, 19 kwietnia 2023 r. przypadnie 80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów i Żydówek podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Upamiętniając te wydarzenia i podtrzymując żywą pamięć o uczestnikach i uczestniczkach powstania – już po raz jedenasty – Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”.

W tym roku żonkile będą wręczane po raz pierwszy – i wyjątkowo – także poza Warszawą. W 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim akcja odbędzie się też w Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Białymstoku i Lublinie.

W każdym z ww. miast Muzeum POLIN nawiązało współpracę z instytucjami, przy wsparciu których zrekrutuje i przygotuje wolontariuszy do rozdawania żonkili 19 kwietnia: Ośrodkiem „Brama Grodzka Teatr NN” w Lublinie, Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi, Fundacją Urban Memory we Wrocławiu, JCC w Krakowie oraz Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku.

Poszukiwani są obecnie wolontariusze i wolontariuszki do współpracy przy jej organizacji – nabór w Warszawie trwa do 13 lutego br., a w Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Białymstoku i Lublinie – wydłużony jest do 5 lutego.

Szczegóły znajdziecie tutaj: Zostań wolontariuszem/wolontariuszką akcji Żonkile

(fot. Kacper Rokicki\polin.pl)

10 komentarzy

 1. Brat Genitalius

  Może jakaś akcja społeczno-edukacyjna przypominająca o tym co stało się na Wołyniu? A nie, czekaj, rządzi nami Jarosław zawsze dziewica z rodziną na U*ainie. Zanim nazwiecie mnie POwskim trolem dodam, że j***ę też PO, SLD, H******ę i K[***].

 2. POLIN to tu jest od czasu jak Unia Wolności i jej popłuczyny w rodzaju Andrzeja Dudy i PiSu d9o dzisiaj nami rządzą.

 3. Ładna ta niunia

  • ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chichot Losu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   O, i na tym miłym akcencie, zakończmy nabór do obchodów święta, które tak naprawdę Polakom dynda jak pół kilo kitu na agrafce. 😆

 4. Ostatni sprawiedliwy

  Dramat jak by POLACY nie mieli już co świętować…

 5. Niech idzie rząd że swoimi rodzinami będzie dwa w jednym .

Z kraju

Sport