Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Poszukiwali zabytków, wykrywacz dał sygnał. W lesie, pod ziemią znaleźli ludzkie szczątki

Policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczają ludzkie szczątki, jakie znaleziono w lesie w Krasnymstawie. Natrafili na nie poszukiwacze zabytków.

Trwają czynności policji i prokuratury w Lesie Borek koło Krasnegostawu. Chodzi o kompleks leśny położony przy drodze wojewódzkiej nr 812 przy granicy z miejscowością Siennica Nadolna.

Około godziny 15 członkowie jednego ze stowarzyszeń historycznych prowadzili za zgodą konserwatora zabytków poszukiwania przedmiotów mogących mieć wartość dla historii okolic oraz regionu. Używali do tego celu wykrywaczy metali.

Kiedy urządzenie wskazało, że w tym miejscu może się coś ciekawego znajdować, poszukiwacze zaczęli rozgrzebywać ziemię. Tam natknęli się na ludzkie szczątki.

O wszystkim natychmiast powiadomiono odpowiednie służby. Obecnie trwają oględziny, zabezpieczane są też odkryte fragmenty kostne. Jak nam przekazano, wstępne hipotezy wskazują, że szczątki mogą należeć do żołnierza i pochodzą z okresu I wojny światowej. Wskazują na to przedmioty, na jakie przy nim natrafiono.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

23 komentarze

 1. A komu to potrzebne.

 2. @Historyk Ehhh, co z ciebie za historyk jak nawet nie umiesz szukać informacji. Miałem już przygotowane dla ciebie kilka linków ale niestety nie można tutaj ich wklejać więc dam ci radę bo widzę że z samodzielnością u ciebie różnie…
  Wpisz w Google: poszukiwacze przekazali zabytki. Wyrzygać i tyle artykułów że będziesz to tydzień czytał. A ty śmiesz pisać że nie ma na ten temat żadnych informacji a stowarzyszenia nic nie przekazują. Odpowiedz teraz ładnie tak oczerniać innych? Czy po prostu całe życie wypowiadasz się na tematy o których nie masz zielonego pojęcia a potem jest ci tylko głupio?

 3. Stop szabrownikom

  Najpiękniejszy w kraju jest wysyp w ostatnich latach stowarzyszeń, dziwnym trafem w momencie zmiany kwalifikacji czynu z wykroczenia na przestępstwo.
  Normalnie prawdziwy wysyp zabytków od tego momentu.
  Okazuje się że wszyscy zaczęli interesować się zbieractwem w chwili utworzenia tych kółek wzajemnego dotykania się po strefach …
  Może napisze ktoś gdzie fanty z lat poprzedzających zmianę przepisów ?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo