690 680 960

Poszła z wnukami na Słoneczny Wrotków, usłyszała śpiewy „Je*ać PiS”. „Nie przystoi miejskiej spółce urządzać takie imprezy” (wideo)

Okrzyki „Je*ać PiS” wznoszone podczas imprezy odbywającej się na terenie eventowym ośrodka Słoneczny Wrotków wzburzyły czekającą na wejście na baseny kobietę. Zapewnia ona jednak, że nie jest „moherową babcią”, chodzi jej tylko o wnuki.

Skontaktowała się z nami jedna z mieszkanek Lublina, która w niedzielę wybrała się z trójką wnuków na ośrodek Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Jak wyjaśnia kobieta, chciała aby wnuki pobawiły się na basenach czy też na wodnym placu zabaw, zamiast siedzieć w domu lub przed blokiem, gdyż ich kolonie zostały odwołane, a rodzice urlop dostali dopiero w sierpniu.

– Kiedy czekaliśmy do wejścia na baseny, z pobliskiego terenu zaczęły dobiegać śpiewy „Je*ać PiS” itp. Rozumiem, że ktoś może się zgadzać czy nie z daną partią polityczną, i ja do tego nic nie mam. Jednak czy przystoi miejskiej spółce organizować imprezy, podczas których wznoszone są tego typu okrzyki? Tutaj nie chodzi o mnie, gdyż nie jestem żadną tam moherową babcią, jednak o kilkuletnie wnuki, które musiały słuchać przekleństw. Mają one od 3 do 8 lat, więc raczej nie jest to wiek, aby uczyły się tego typu słów czy też piosenek – tłumaczy pani Małgorzata.

Jak ustaliliśmy, na tzw. terenie eventowym przylegającym do ośrodka Słoneczny Wrotków odbywało się „Holi Święto Kolorów”. Przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie zapewniają, że impreza nie była organizowana ani przez spółkę, ani też przez miasto. Teren ten jest bowiem dzierżawiony przez prywatny podmiot. Na dzierżawcy spoczywa również odpowiedzialność za to, co się w tym miejscu dzieje.

– Oczywiście MOSiR nie popiera tego typu zachowań i okrzyków odnoszących się do kogokolwiek, natomiast odpowiedzialny za dopuszczenie do takiej sytuacji był organizator imprezy – wyjaśnia Miłosz Bednarczyk z lubelskiego MOSiR-u.

Miejska spółka zapewnia również, że w związku z tym zdarzeniem uczuli dzierżawcę terenu, żeby przy kolejnych imprezach nie dochodziło do podobnych sytuacji.

 

(wideo – nadesłane)

86 komentarzy

 1. No to ładnie się pan nam przedstawił tutaj przed milionami słuchaczy…

 2. Z tego co widzę, na imprezę zapraszał LUBHOTEL.

 3. Polacy nie lubią pisu ale i tak pis wygra bo zawsze mniejsze zło to jest niz RUDY cygan z zachodniej granicy

 4. Jakby krzyczeli j… Tuska pewnie by się pani nie oburzyła,,, ciekawe kiedy ciemnogród ocknie się z letargu

 5. a co mieli śpiewać chwalcie łąki umajone?? Dobrze że śpiewali to co trzeba robić, nikt wam tyle ciemnoty nie dał co wał pis obiecał, jedynie w czym wyprzedzamy europe to w inflacji dzięki jegomościom z dyktatorskiej partii.

 6. nie lubicie pisu a i tak lapy wygacie po kase ktore oni wam rzucaja

 7. a niby czym się rózni PO od PISu ? to to samo barachło

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.25%
 • GBP 5.0557zł 0.41%
 • EUR 4.3494zł 0%
 • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas