Wtorek, 23 lipca 202423/07/2024
690 680 960
690 680 960

Poszedł do parkometru, w tym czasie został ukarany za parkowanie bez biletu

Po raz kolejny wraca sprawa parkowania przed centrum handlowym u zbiegu ulic Jana Pawła II i Armii Krajowej w Lublinie. Okazuje się, że karani są nawet kierowcy, którzy stoją przed parkometrem i kupują bilet parkingowy.

Od dłuższego czasu gorące emocje wzbudza parking przed centrum handlowym u zbiegu ulic Jana Pawła II i Armii Krajowej w Lublinie. Zlokalizowane tam są m.in. sklep Biedronka, Jysk i Pepco, a także kilka innych mniejszych lokali handlowych. Klienci wielokrotnie skarżyli się, że zostali niesłusznie ukarani za parkowanie w tym miejscu. Od grudnia 2017 roku parkingiem zarządza warszawska firma EuroPark, której zlecił to właściciel tego terenu.

Wówczas wprowadzone zostały opłaty za parkowanie w tym miejscu. Pierwsze 60 minut było bezpłatne, jednak przed udaniem się na zakupy, należało pobrać z urządzenia bezpłatny bilet parkingowy i pozostawić go za szybą w widocznym miejscu. W przypadku braku biletu, nakładano opłatę dodatkową w wysokości 95 złotych. Niedawno bezpłatna godzina została zlikwidowana.

Tymczasem cały czas otrzymujemy sygnały o kontrowersyjnych praktykach, do jakich dochodzi w tym miejscu. We wtorek jeden z klientów został ukarany za brak biletu parkingowego w momencie, kiedy stał przed parkometrem. Jak wyjaśnia Pan Paweł, wjechał na parking, po czym od razu udał się do urządzenia, aby zakupić bilet. Dokładnie o godzinie 13.48 rozpoczął transakcję która jak wyjaśnia „nie przeszła”. Dlatego podszedł do drugiego parkometru, gdzie o o godzinie 13.51 zapłacił i po pobraniu biletu udał się do auta, aby umieścić go za szybą.

Jakież było jego zdziwienie, kiedy dostrzegł umieszczony już za wycieraczką blankiet kary za parkowanie bez biletu. Był on wystawiony o godziny 13.49, a więc zaraz po zaparkowaniu pojazdu i w momencie, kiedy dokonywał zakupu biletu. Jak wyjaśnia, osoba która wystawiła opłatę dodatkową, od razu po zaparkowaniu pojazdu i wyjściu z niego kierowcy musiała podejść i wystawić karę. Podobnych sygnałów w ostatnim czasie było wiele. Ukarani kierowcy starają się teraz o anulowanie tych opłat.

(fot. lublin112)

75 komentarzy

  1. Oskarżyć tego co wypisuje mandaty o próbę wyłudzenia, spędzi kilka godzin na komisariacie tłumacząc że nie jest reniferem to następnym razem poczeka 3 minuty

  2. Lubelska cebula

  3. To nie Biedronka, tylko Bidronka od bidy, dziadostwa, obskurantyzmu, itd.

  4. Największe osiągnięcie włodarzy Miasta Lublin!!!! Złodzieje z Warszawki zainstalowani w Lublinie z błogosławieństwem ratuszowych palantów, Ale miejsc parkingowych się nie buduje.

  5. Panie Prezydencie Miasta Lublina czy to prawda ze Pan zdziera opłaty od niepełnosprawnych na miejscach dla niepełnosprawnych a uważałam że jest najlepszym Prezydentem jacy do tej pory byli ale jednak się mylilem Jestem zawiedzonym taką sytuacją myślę że Pan zmieni taką umowę.

  6. W biedronce jest obecnie darmowy patkometr wystarczy wpisać nr rejestracyjny pojazdu i 60 minut gratis dla klientów biedronki. Monitor parkometru stoi przy wejściu na biedronke obok bankomatu. Pozdrawiam

  7. Co łaska 95 PLN

    Smród na całą Polskę pozostanie dopóki parksterzy z warszafki nie zwiną żagli z Lublina….

  8. Mamy skutki” dobrobytu samochodowego”. Jeszcze trochę i trzeba bedzie zaakceptować łatne parkowanie przy miejscu zamieszkania , tak to jest kwestia czasu tylko. Ale bedzie miało to i dobre strony, wielu pójdzie po rozum do głowy i zastanowi sie czy 4 samochody w czteroosobowej rodzinie to konieczność i czy was na to stać tzn czy stać was na płatne magazynowanie swoich wszystkich strucli. Polakom wydaje się że wystarczy kupić samochód, paliwo no i OC, to wkrótce okaże sie że główym i dotkiliwym kosztem bedzie parkowanie . I BARDZO DOBRZE BO NADMIAR SAMOCHODÓW PSUJE NAM POWIETRZE I SZPECI MIASTO , KAŻDĄ JEGO CZĘŚĆ. W wakacje mamy troche oddechu ale z roku na rok coraz mniej niestety.

Z kraju

Sport