Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Postrzelony żołnierz na poligonie. Ratownicy medyczni walczyli o miano najlepszego zespołu również w terenie (zdjęcia, wideo)

Tego typu działań, dodatkowo w takim miejscu, ratownicy medyczni się nie spodziewali. Jednak jak podkreślali, zadanie to należało do niezwykle ciekawych i realistycznych.

Sporym zaskoczeniem dla uczestników Regionalnych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym, była jedna z dzisiejszych konkurencji zorganizowana na… poligonie wojskowym. Jak już informowaliśmy, wydarzenie rozpoczęło się w środę i potrwa do piątku. Bierze w nim udział 36 zespołów ratownictwa medycznego z całej Polski.

Po nocnych zmaganiach w Muzeum Wsi Lubelskiej, dziś zespoły miały przed sobą pięć zadań. Symulowane zdarzenia zorganizowano na terenie nowego dworca autobusowego czy też w Centrum Spotkania Kultur, Centrum Symulacji Medycznej oraz w Dyspozytorni Medycznej.

Był też wyjazd na poligon wojskowy. Tam udzielenia pomocy wymagał żołnierz, który został ranny na skutek niekontrolowanego wystrzału z broni palnej. Jakby tego było mało, wpadł on do wykopu i złamał nogę. Co więcej, jego stan z każdą minutą się pogarszał, a warunki, w których trzeba było prowadzić działania, nie należały do łatwych.

Dodatkowo, nie było możliwości dojazdu własnym ambulansem, więc w jedną stronę ratowników dowiozła wojskowa karetka, w drugą zaś trzeba było iść pieszo z całym sprzętem. A czas był liczony przez sędziów. Jednak jak podkreślali uczestnicy, to zadanie należało do niezwykle ciekawych i realistycznych.

Jutro zakończenie Mistrzostw. Ogłoszone zostaną wyniki, a ulicami miasta przejedzie Parada Ambulansów. Portal lublin112.pl jest patronem medialnym Regionalnych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym.

Autor: redakcja

5 komentarzy

  1. Jedna ekipa chyba nie miała szczęścia.Szwej chyba służy w zaopatrzeniu bo waga zacna i jak przyjdzie go odnieść do punktu medycznego,to ekipa stoi na z góry utraconej pozycji.

  2. straszny kapral

    synonimy słowa postrzelony: zwariowany, porywczy, fanatyczny, nawiedzony, sfiksowany, zbzikowany, szalony, świrowaty, szurnięty, – to jaki w końcu był ten żołnierz ?

  3. Pani Kapral do ukarania, naraziła życie swoje i ratowników udzielając pomocy medycznej bez odebrania i zabezpieczenia broni poszkodowanemu.

Dodaj komentarz