Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Będzie można poznać mieszkające tam gady

W najbliższą niedzielę, 26 maja, w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie odbędzie się Dzień Otwarty. Hasło wydarzenia to: „Gady – z pasją i wiedzą”. Oczywiście nie zabraknie też adopcji podopiecznych placówki.

Dla wielu osób schronisko dla zwierząt kojarzy się przede wszystkim z psami i kotami. Tymczasem w lubelskiej placówce znajduje się jeszcze Egzotarium, do którego trafiają zwierzęta egzotyczne. Jest ich obecnie 78. Mowa m.in. o żółwiach, jaszczurkach, wężach, pająkach, skorpionach, żabach itp. Zajmuje się nimi wspaniała grupa miłośników zwierząt na czele z Bartkiem Gorzkowskim.

To właśnie on będzie gospodarzem niedzielnego spotkania, które to ma być poświęcone właśnie mieszkańcom egzotarium. Wszyscy goście będą mogli się dowiedzieć między innymi o tym, jak prawidłowo opiekować się tymi zwierzętami, oraz na co powinniśmy zwrócić uwagę decydując się na ich zakup. Pracownicy schroniska wyjaśnią też, na co zwrócić uwagę kupując zwierzęta egzotyczne na giełdach terrarystycznych oraz jak prawidłowo opiekować się gatunkami niebezpiecznymi.

W programie przewidziano, m.in. prelekcje „Grzechy hodowców czyli o zaburzeniach i wadach rozwojowych gadów słów kilka”, „Siedem lat w Azji południowo-wschodniej okiem herpetologa” oraz „Gady – ocena kondycji i udzielanie doraźnej pomocy”. Oczywiście przedstawiona zostanie również historia lubelskiego egzotarium,

Dodatkowo podczas Dnia Otwartego pracownicy i wolontariusze Schroniska będą do dyspozycji gości i odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące zasad adopcji czy opieki nad zwierzętami oraz przybliżą sylwetki konkretnych podopiecznych placówki, zarówno mieszkańców egzotarium, jak i psów oraz kotów. Dzień Otwarty rozpocznie się o godz. 11.00 przy ul. Metalurgicznej 5. Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Będzie można poznać mieszkające tam gady

7 komentarzy

 1. Włączyć wystarczy TVrarium a tam gadziny wszelkiej i robactwa paskudnego obfitość wielka…

  • Pewnie nie więcej niż w twojej rodzinie.

  • Nie każdy ma ten kanał telewizyjny, większość ludzi nie ogląda tv bo to złodziej czasu! Obejrzeć na żywo a w tv to dwa różne zdarzenia.
   Ps. Po co jesz? Obejrzyj sobie program kulinarny 😉🤣

   • Oczywiście masz rację, ale ja nie o tym. Miałem na myśli ludzkie gady i robale

 2. I to jest to .
  Proszę państwa . Dwie osoby , niewiadomo jak logicznie wytłumaczyć ten spór .
  Polska .. kurtyna

 3. normalny człowiek gadów nie trzyma w domu

Dodaj komentarz