Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Posterunek Policji w Turobinie uroczyście otwarty (zdjęcia)

We wtorek w Turobinie odbyła się uroczystość otwarcia nowego Posterunku. Symboliczny klucz przekazał kierownikowi posterunku komisarzowi Stanisławowi Łazurowi, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński, Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk oraz Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinsp. Artur Bielecki.

Nowy obiekt wybudowany został w Turobinie (pow. biłgorajski) przy ul. Piłsudskiego 29A. W skład posterunku wchodzi budynek administracyjno-biurowy o powierzchni 150 m2. Znajdują się w nim pomieszczenia administracyjne z wydzieloną strefą dla interesantów, pomieszczenia socjalne, magazynowe i techniczne. Powstał także budynek garażowo-magazynowy.

Źródłem finansowania budowy były środki z Programu Modernizacji Policji, Centralnego Funduszu Wsparcia Policji oraz Wojewódzkiego Funduszu Wsparcia Policji – darowizna z Gminy Turobin. W odtworzonym Posterunku służbę będzie pełnić 8 funkcjonariuszy. Podczas dzisiejszej uroczystości policjanci otrzymali również nowy oznakowany radiowóz.

Jak przekazuje Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie, teraz policjanci będą bliżej ludzkich spraw, a mieszkańcy będą mogli liczyć na stały kontakt z mundurowymi, co przełoży się na szybszą reakcję na zagrożenia i przypadki łamania prawa.

Budowę Posterunku Policji w Turobinie wykonano w systemie modułowym 3D. Termin realizacji budowy wynosił 330 dni, a łączna wartość inwestycji wraz z wyposażeniem to 4,5 mln złotych.

22 komentarze

  1. pisia milicja. Pamiętamy jak pałowali i łamali ręce dziewczynom ze strajku kobiet i gazowali zwolenników opozycji.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo