Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Posterunek Policji w Kazimierzu Dolnym stanie się komisariatem. Co to oznacza? (zdjęcia)

W tym roku Posterunek Policji w Kazimierzu Dolnym zostanie przekształcony w komisariat. Informację o tym przekazał wczoraj w Kazimierzu Dolnym Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinspektor Artur Bielecki.

– Przekształcenie Posterunku Policji w Kazimierzu Dolnym w komisariat to efekt wielomiesięcznych starań Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie oraz Komendanta Powiatowego Policji w Puławach. Zwiększenie liczby etatów policyjnych w kazimierskim posterunku oznacza realny wpływ na podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców nie tylko tego nadwiślańskiego miasteczka, ale całej gminy Kazimierz Dolny oraz turystów, licznie odwiedzających lubelską perłę renesansu – informuje komisarz Ewa Rejn – Kozak z puławskiej Policji.

W środę w kazimierskim magistracie odbyło się spotkanie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie nadinsp. Artura Bieleckiego i Komendanta Powiatowego Policji w Puławach mł. insp. Rafała Skoczylasa ze Starostą Puławskim Danutą Smagą oraz Burmistrzem Miasta Kazimierz Dolny Arturem Pomianowskim.

– Podczas spotkania omówiono zmiany, które nastąpią w kazimierskim posterunku. Liczba etatów policyjnych wzrośnie o 9, do 21. Policjanci będą pełnić służbę całodobowo, co znacząco wpłynie na poczucie bezpieczeństwa na tym terenie oraz skróci czas reakcji Policji na zdarzenie. Lokalizacja jednostki pozostanie bez zmian – wyjaśnia komisarz Ewa Rejn – Kozak.

Warto dodać, że zmiany w kazimierskim posterunku to nie jedyne starania puławskiej policji dotyczące zwiększenia liczby policjantów pełniących służbę w naszym powiecie. Od 1 września br. zwiększono o 2 liczbę etatów policyjnych w Posterunku Policji w Nałęczowie.

Posterunek Policji w Kazimierzu Dolnym stanie się komisariatem. Co to oznacza? (zdjęcia)

(fot. Policja Puławy)

2 komentarze

  1. Kto na tę psiarnię wyrobi

  2. Panie Generale !
    21-etatów w Komisariacie w Kazimierzu dolnym – to zbyt mało. Przy takiej liczbie etatów jednostka nie będzie samodzielna i zdolna do właściwego działania.
    Prawidłowa liczba etatów to 31-33 osoby.