690 680 960

Postanowili zabawić się w gangsterów. Wtargnęli na posesję, wybili szyby w domu i zażądali 800 zł

Jednemu z mieszkańców powiatu ryckiego pracodawca miał zalegać 800 zł. Zebrał więc kolegów i w pięciu udali się do przedsiębiorcy. Uzbrojeni w kołki i kamienie zaatakowali mężczyznę i jego dom.

Pięciu mieszkańców powiatu ryckiego zostało zatrzymanych po tym, jak wtargnęli na teren jednej z posesji w gminie Żelechów w powiecie garwolińskim. Uzbrojeni w kołki i kamienie mężczyźni napadli na właściciela, pobili go, po czym wybili szyby w budynku. Grozili mu również spaleniem domu. Swoją agresję skierowali także wobec pozostałych domowników.

O wszystkim zaalarmowana została policja. Kiedy sprawcy usłyszeli nadjeżdżający radiowóz, rzucili się do ucieczki. Funkcjonariusze zatrzymali jednego z nich bezpośrednio po zdarzeniu. Szybko ustalili również dane pozostałych uczestników napadu. Mężczyźni w wieku od 20 do 31 lat trafili do policyjnej celi.

Jak się okazało, napadnięty mężczyzna był pracodawcą jednego z mężczyzn. Z powodu rzekomego długu, ten zabrał ze sobą kolegów, po czym pojechali do przedsiębiorcy aby odzyskać 800 złotych, jakie miał mu być winien. Teraz wszyscy z nich odpowiedzą za zakłócanie miru domowego, a także pobicie, w tym z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, zmuszanie do określonego zachowania w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności oraz zniszczenie i uszkodzenie mienia.

Decyzją prokuratora wobec zatrzymanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych. Mężczyznom grozi teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustrcyjne)

38 komentarzy

  1. Niech by zapłacił dziad za pracę

  2. Już jednego Mar…na znaleźli w samochodzie za niepłacenie podwykonawcom i pracownikom.

  3. Ludzie weźcie się opamiętajcie, napadlibyście na cudzy dom bo ktoś wam wisi 800 zł? Jeśli dług był prawdziwy no to pracodawca źle zrobił, ale wjazd na chatę? Może jutro przywrócimy samosądy na rynku?

  4. Tylko Dozór🤣 co to ma być przecięz tu się kłania aż 4 paragrafy 159kk,190kk, 288kk może prokurator powinien przedstawić art 280&1&2 kk a może ktoś coś znajomości tu ma 🤔i tylko dozór niektóre osoby za wyżej wymieniony jeden art dostają areszt tymczasowy

  5. Prawidłowo trzeba tresować takich pracodawców

Kursy walut

  • USD 3.981zł 0.84%
  • GBP 5.035zł 0.57%
  • EUR 4.3492zł 0.38%
  • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas