Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Pościg za pijanym 23-latkiem w BMW. Młodzieniec stanie przed sądem (zdjęcia)

23-latek kierujący BMW nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Podjął próbę ucieczki przed policjantami. W chwili zatrzymanie miał ponad promil alkoholu w organizmie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek w nocy, po godz. 2.00 w miejscowości Kolczyn w powiecie opolskim policjanci zauważyli BMW, którego kierowca na widok policyjnego radiowozu gwałtownie zmienił tor jazdy i skręcił w boczną drogę.

– Funkcjonariusze postanowili zatrzymać samochód do kontroli drogowej i sprawdzić powód takiego zachowania się kierowcy. Gdy mundurowi wydali polecenie zatrzymania się, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca BMW je zlekceważył i zaczął przyspieszać. Policjanci rozpoczęli pościg za kierowcą BMW. Po przejechaniu kilku kilometrów, kierujący pojazdem skręcił w drogę leśną, gdzie z uwagi na stan drogi gruntowej i ze względów bezpieczeństwa funkcjonariusze odstąpili od dalszego pościgu – relacjonuje aspirant Katarzyna Bigos z opolskiej Policji.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach pojazdu i ustaleniu jego właściciela policjanci udali się do miejsca zamieszkania 23-latka. Po kilku minutach czekania zjawił się również 23-latek, kierując swoim samochodem.

– Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 23-latka z gminy Józefów nad Wisłą, okazało się, że miał on w organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. 23-usłyszy łącznie dwa zarzuty: nie zatrzymania się do kontroli drogowej i kierowania pojazdem znajdując się pod wpływem alkoholu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje aspirant Katarzyna Bigos.

Pamiętajmy, że w przypadku, gdy policjant wydaje nam polecenie do zatrzymania pojazdu poprzez zastosowanie sygnałów dźwiękowych i świetlnych, to mamy obowiązek się zatrzymać.

Pościg za pijanym 23-latkiem w BMW. Młodzieniec stanie przed sądem (zdjęcia)

fot. Policja Opole Lubelskie

10 komentarzy

 1. Gondol Jerzy z Nadwisły

  Pościg za pijanym 23-latkiem w BMW. Młodzieniec stanie przed sądem ?
  Żartujecie sobie. W Polsce, przed sądem ???

  • Sądy jak sądy. Normalnie działają. Choć wolno.
   Natomiast wyroki są śmieszne, bo >95% jest w zawieszeniu. Czyli przestępcy unikają kary.

  • piniędzy nima w Zakopanem

   Tusk zapowiedział nagradzanie pijanych kierowców..!!

 2. Ociec buroki przedoł i auto kupił. Dobre, mocne, igła. Policji uciek, ale go w chałupie najszli i klops.

 3. Odkąd policja zaczęła urządzać nagonki na meneli na rowerach, Ci zamienili je na >20-letnie auta. Kolejny sukces naszej policji. Pokonać mały i niegroźny problem, a stworzyć prawdziwe zagrożenie. Który to już dzisiaj menel?

 4. niech zaznaczą że nie ma prawka i statystyki są xD

 5. LOP powiat inspiracji

 6. Jakim cudem dał radę uciec 520i

 7. Za dużo Gta San Andreas

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport