Czwartek, 19 czerwca 202519/06/2025
690 680 960
690 680 960

Pościg policji za obywatelem Zimbabwe. Zaczęło się od nerwowej reakcji kierowcy przewozu osób (zdjęcia)

Znalazł się w złym miejscu i w nieodpowiednim czasie. Do tego nerwowo zareagował na widok radiowozu. A policjanci akurat rozglądali się za autem takiej samej marki.

Wszystko zaczęło się w środę wieczorem od drobnej kolizji, jaka miała miejsce na ul. Skierki. Policjanci zostali zaalarmowani, że zderzyły się tam dwa auta, a kierowca toyoty miał uciec z miejsca zdarzenia. Na miejsce skierowano funkcjonariusza zajmującego się obsługą zdarzeń drogowych.

Dojeżdżając na miejsce dostrzegł on toyotę, której kierowca na widok radiowozu przyśpieszył i zaczął odjeżdżać. Podejrzewając, iż może to być sprawca kolizji, uruchomił sygnały świetlne i dźwiękowe oraz dał kierującemu znaki do zatrzymania się. Ten jednak zignorował to wszystko i zaczął uciekać.

Rozpoczął się pościg, do którego włączyły się kolejne patrole. Uciekinier został zatrzymany na ul. Wajdeloty. Okazał się nim obywatel Zimbabwe. Toyota zaś służyła do przewozu osób w ramach aplikacji Bolt i Uber. W międzyczasie z auta wyskoczył pasażer i oddalił się pieszo.

W pojeździe wyczuwalna była specyficzną woń marihuany. Podczas przeszukania auta policjanci natrafili na woreczek z zawartością suszu. Obecnie z zatrzymanym kierowcą wykonywane są dalsze czynności wyjaśniające. Trwają też poszukiwania pasażera.

Ostatecznie wyszło na jaw, że nie było to auto uczestniczące w kolizji na ul. Skierki. Kierowca zaś wpadł, gdyż nerwowo zareagował na widok radiowozu.

(fot. lublin112.pl, nadesłane – Piotr, Damian)

26 komentarzy

  1. makumba do domu

  2. Ocena: 28

    To Prawa Jazdy > muzinów < są u nas ważne ? Na takich przewozach powinni jeździć tylko polscy kierowcy z minimum 5-cio letnim doświadczenie. Gruzińcy, Ukraińcy, Babwe i inne coś do obsługi kóz i wielbłądów trzeba odesłać. W tym się specjalizują !

    • Ocena: 14

      Prawa jazdy spoza UE i kilku krajów gdzie kultura prowadzenia pojazdów jest na odpowiednim poziomie nie powinny być honorowane. Ewentualnie na czas pobytu do 1 miesiąca(bo np jest u nas biznesowo lub na wakacje). Jeżeli ktoś chce pozostać u nas dłużej musiałby odbyć kurs na prawo jazdy. A jeżeli chce podjąć pracę jako kierowca musiałby obligatoryjnie odbyć kurs na prawo jazdy oraz musiałby mieć nasze prawko co najmniej rok.

      Ale co jak gadam. Gospodarka nam dostanie zapaści XD

      • No własnie – przyjedzie gość który prawko zrobił może za kozę, z „normalnym” ruchem drogowym miał tle wspólnego co nic, z kraju gdzie przepisów nikt szczególnie nie respektuje a u nas sobie śmiga w najlepsze na jakimś papirku z zapyziałej Afryki na podstawie którego dostał polskie PJ. A u nas – masz np kat. B – zapłaciłeś tam te 3000-3500zł, zrobiłeś kurs, zdałeś egzamin, UMIESZ jeździc. Po kilku latach nachodzi cię chęć np na kat. A i co? No oczywiście od nowa – cały kurs i pierniczenie, cena pełna 3500 jakby ne można było tego ogarnąć taniej i szybciej w formie „suplementu” – swoistego uzupełniania wiedzy o przepisy dotyczące danej kateogrii. Nich tylko jechać na wczasy do muzinuf i tam robić. I gadajcie co chcecie, może w Zimbabwe nie byłem, ale wiele miejsc afrukańskich widziałem i wiem jak tam wyglądają kwestie uzyskania prawka.

  3. Ocena: 22

    Dobrze powinni jeszcze dzikusa spałować w ramach wymiany międzykulturowej, a potem oczywiście permanentny deport z pokryciem kosztów przez rząd zimbabłe.

    • Ocena: 7

      Co ma kolor skóry do zachowania? Patologię masz też na każdej dzielnicy. Może to też ty albo twój sąsiad „siema mordo”.
      Chodzi o to, żeby weryfikować to kogo wpuszczamy do Polski a kogo wyrzucać gdy łamie prawo

  4. Ocena: 19

    Te przewozy to przekręt i służby powinny się tym zająć. Niedawno chciałem wsiąść do jednego z takich na postoju taxi przy Nowym Pedecie. Było chyba 5 albo 6 tych babwe i jeden biały . UWAGA !
    Każdy mówi > mam pasazier, zajęty. < Jak pytam : to po kiego grzyba stoisz na postoju to odpowiada
    …. ma pasazier i nie rozumi ! Czy to jest dopuszczalne i zgodne z prawem ? To prawie pod nosem ratusza. Co na to służby miejskie ? MOŻE REDAKCJA SPRUBUJE SIĘ DOWIEDZIEĆ O CO CHODZI W TYM BIZNESIE :}

  5. Ocena: 12

    Ach te mudżyny👌

  6. Ocena: 12

    Już dawno nic nie było na temat obywateli Blimbable. Kolor skóry nie ma tu nic do znaczenia. Ale jest jakaś ogromna nad reprezentacja patologii z tego kraju. Tylko w samym Lublinie. A rząd problemu nie widzi bo pewnie znikają w statystykach. Ale jak widać jest sporty problem z nimi, z ich przestrzeganiem prawa. Widać że ich nawyki są do poprawy. Gość powinien być deportowany. Starczy nam naszych przestępców i patologii to po co importować.

    Swoją drogą. Ciekawe do kogo należą te firmy udostępniające auta do przewozu osób. Ciekawe czy to przypadkiem im tak nie zależy żeby sprowadzać obcokrajowców? Czy to nie jest tak, że kosztami społecznymi prowadzenia swojej działalności obarczają społeczeństwo? Oczywiście wszystko zgodnie z prawem

  7. Ocena: 10

    do zimbabwe, zimbabwe, wyjechałeś tak nagle, tak nagle ….

  8. Jak to, marycha nie zadziałała? Przecież marycha to na uspokojenie nerwów, tak mówią.

  9. Ocena: 5

    Wina tzw partnerów flotowych to jest patologia w najwyższym wydaniu ale już nie długo CBŚ zrobi z nimi porządek i zapanuje chwilowy spokój tylko polski kierowca w jeździe na aplikację tylko dziadowcy pasażerowie nie mający 60 groszy do kursu bo on nie ma a dwa złote nie będzie rozmieniał to jest cała prawda bolt Uber pasażerowie są tam największą patologia

  10. Ocena: 5

    Nie chce zgadywać, ale … to prawdopodobnie są tak zwani studenci, którzy na oczy uczelni nie widzieli, a przyjazd do Polski załatwił im taki jeden znamienity członek PiS, który ze wsi przyjechał do Lublina i był nawet ministrem. Rządy tych dalekich krajów płacą grubą kasę za ich studia tylko nie wiem czy ta kasa wpływa na konto uczelni , czy po drodze gdzieś sie rozpływa. Wiadomo o tym od dawna i … nikt nic z tym nie robi. Chyba kasa jest odpowiednia, bo jak to inaczej wytłumaczyć ???

Dodaj komentarz

Z kraju

Lubelski biznes

Biznes i handel

Sport

Polityka

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia