Porozbijane samochody i próba ucieczki. Pijany kierowca bmw szalał po osiedlu

Pijany kierowca nie posiadający prawa jazdy, jadąc samochodem po osiedlu taranował zaparkowane auta. Na koniec usiłował uciec.

Tuż po północy, w nocy z soboty na niedzielę, mieszkańcy ulicy Kuronia na lubelskiej Kalinowszczyźnie usłyszeli głośny huk. Gdy wyjrzeli przez okna, dostrzegli, że w zaparkowane na poboczu pojazdy uderzyło inne auto, zaś jego kierowca usiłuje odjechać z miejsca zdarzenia. Natychmiast powiadomili policję. – Zgłoszenie otrzymaliśmy 12 minut po północy, wynikało z niego, że pojazd koloru srebrnego uderzył w zaparkowane auta i usiłuje odjechać – wyjaśniał nam Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Na miejsce przyjechał patrol, gdzie mundurowi dostrzegli porozbijane auta. Na ulicy był też wyraźny ślad płynów eksploatacyjnych. Idąc tym tropem policjanci dotarli do znajdującego się kawałek dalej rozbitego bmw. Od kierującego nim mężczyzny, wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu.

– Mężczyzna został przewieziony do lubelskiej komendy, gdzie po badaniu alkomatem okazało się, że ma on 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Co więcej nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami – dodaje Andrzej Fijołek.

Jak się okazało, kierującemu bmw 28-letniemu mieszkańcowi Lublina, najprawdopodobniej z powodu braku umiejętności jak też ilości wypitego wcześniej alkoholu, osiedlowa uliczka wydała się za wąska. Staranował opla zafirę, citroena c5 oraz skodę fabię. Teraz mężczyzna odpowie za wszystko przed sądem. Oprócz tego, że grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna, najprawdopodobniej będzie też musiał ponieść koszty naprawy uszkodzonych pojazdów.

(fot. lublin112)
2015-10-25 11:55:37

Zobacz również

34 komentarze

 1. to jest lwowska z tyłu kalinki a nie jakas kuronia ulica widze ze reporter to głąb bo nawet nie wie na jakiej ulicy ma zdjęcia

  • No… szacun za refleks. Jesteś wielki. Problem w tym, że adresy na blokach to jedno, a nazwa ulicy to w tym przypadku drugie. Raczej z tym głąbem przesadziłeś… Ale to w zasadzie nowa ulica, każdemu może się zdarzyć.

 2. On wcale nie uciekał tylko chciał przestawic samochód by odblokować drogę to po pierwsze, a po drugie to nie on przestawiał samochód tylko osoba trzeżwa i to juz po interwencji policji!!!! Po za tym za te oszczerstwa wiecej wam grozi niż jemu za kolizje. ;p

 3. Ale tania sensacja matko i jakie bzdury wypisane…mówi się, że media kłamią i nigdy jakoś nad tym się nie zastanawiałem ale to prawda może tu 50% prawdy w tym artykule:)

  -pijany fakt.
  – bez uprawnień tego nie wiem
  -szalał po osiedlu ściema bo widziałem z okna jak wsiadł i od razu jeb..ą:)
  -uciekał ściema ale no tak mamy policje niczym CIA doszli pośladach jak auto stało i nie wiem jacyś ludzie je torowali z drogi.

  Naprawdę tani szmirowaty artykuł:)

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności