690 680 960

Poprawią bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych. Są na ten cel środki z programu „Razem bezpieczniej”

Na przejściach dla pieszych w Opolu Lubelskim, Tomaszowie Lubelskim, powiecie świdnickim, Białej Podlaskiej, Międzyrzecu Podlaskim oraz w Gminie Urzędów poprawione zostanie bezpieczeństwo. Środki na ten cel pochodzą z programu Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka.

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik zaakceptował dofinansowanie 68 projektów zgłoszonych przez Wojewodów w 2020 roku, w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020. Na szczeblu lokalnym będą je realizowały jednostki samorządu terytorialnego.

Wojewodowie przekazali do MSWiA 314 lokalnych propozycji projektów profilaktyczno-prewencyjnych. Międzyresortowy Zespół ds. „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020” po ocenie formalnej i merytorycznej oraz uwzględnieniu budżetowych ram Programu, zarekomendował przyznanie dotacji dla 68 projektów na łączną kwotę 6 mln zł w ramach celu szczegółowego nr 2 – Bezpieczne przejścia dla pieszych.

W naszym regionie do realizacji przeznaczono sześć projektów. Gmina Opole Lubelskie otrzyma 100 tys. zł na realizację zadania „Bezpieczny i widoczny pieszy – poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w Opolu Lubelskim”, taka sama kwota trafi do powiatu tomaszowskiego na zadanie „Kontynuacja bezpiecznych przejść dla pieszych przy drogach powiatowych w Tomaszowie Lubelskim”. Niewiele mniej, gdyż 99 702 zł otrzyma powiat świdnicki na realizację zadania „Bezpieczne przejścia dla pieszych w powiecie świdnickim”.

Miasto Biała Podlaska otrzymało 79 605 zł na modernizację przejść dla pieszych na ul. Narutowicza w Białej Podlaskiej, 36 080 zł trafi do Międzyrzeca Podlaskiego na poprawę warunków bezpieczeństwa w obrębie przejścia dla pieszych na ulicy Warszawskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Z kolei gmina Urzędów za 28 800 zł ma dokonać modernizacji przejść dla pieszych w miejscowości Skorczyce. Maksymalna kwota dofinansowania na jeden projekt mogła wynieść 100 tys. złotych.

(fot. archiwum/zdjęcie ilustracyjne)

5 komentarzy

 1. przydało by się na Głębokiej na wysokości budynków UMCS – wydział artystyczny.
  Ciemne przejście. Nieskoszona trawa po szyję i nikogo nie widać

 2. W Kraśniku jest takie przejście w kierunku szpitala , z jednej strony przejścia na chodniku sklep z warzywami ,ludzie się kręcą przy stoisku a sygnalizacja wprowadza w błąd kierowców.

 3. Po co inwestować w bezpieczeństwo i widoczność jak można powsadzac wszystkich kierowców do więzień za brak widoczności. Efekt będzie lepszy.

  • Uznałeś że twoja główka już jest tak zlasowana i lepiej pracować nie będzie więc za ciebie niech drogowcy myślą? Przyzwyczaisz się i pojedziesz na następne bez diodek zabijając pieszego.

 4. Niech zgadnę – wszyscy burmistrzowie i wójtowie z pisu

Kursy walut

 • USD 3.975zł -0.05%
 • GBP 5.0198zł 0.11%
 • EUR 4.3542zł -0%
 • CHF 4.5175zł 0.12%

Polub nas