690 680 960

Ponad tysiąc nowych zakażeń koronawirusem w woj. lubelskim. Najwięcej na terenie Lublina

Minionej doby na terenie kraju zostało zarejestrowanych ponad 15,5 tys. nowych zakażeń koronawirusem. W woj. lubelskim odnotowano 1043 nowe przypadku zakażenia SARS-CoV-2.

– Mamy 15 578 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (2218), małopolskiego (1746), kujawsko-pomorskiego (1379), śląskiego (1362), wielkopolskiego (1256), łódzkiego (1180), podkarpackiego (1049), lubelskiego (1043), pomorskiego (967), dolnośląskiego (737), warmińsko-mazurskiego (582), zachodniopomorskiego (572), podlaskiego (543), opolskiego (355), lubuskiego (295), świętokrzyskiego (294) – poinformowało w poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia.

Na terenie województwa lubelskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 1043 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:

– 244 osób z Lublina,
– 29 osób z Zamościa,
– 23 osób z Białej Podlaskiej,
– 6 osób z Chełma,
– 127 osób z powiatu lubartowskiego,
– 87 osób z powiatu lubelskiego,
– 58 osób z powiatu łukowskiego,
– 48 osób z powiatu zamojskiego,
– 47 osób z powiatu bialskiego,
– 47 osób z powiatu tomaszowskiego,
– 43 osób z powiatu janowskiego,
– 38 osób z powiatu kraśnickiego,
– 33 osób z powiatu opolskiego,
– 31 osób z powiatu świdnickiego,
– 30 osób z powiatu puławskiego,
– 28 osób z powiatu parczewskiego,
– 27 osób z powiatu radzyńskiego,
– 22 osób z powiatu włodawskiego,
– 20 osób z powiatu łęczyńskiego,
– 18 osób z powiatu ryckiego,
– 13 osób z powiatu biłgorajskiego,
– 9 osób z powiatu chełmskiego,
– 8 osób z powiatu krasnostawskiego,
– 7 osób z powiatu hrubieszowskiego.

Do dnia 2 listopada 2020 roku w regionie potwierdzono łącznie 20211 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 8309 ozdrowieńców i zarejestrowano 266 zgonów. Aktualnie 28518 osób jest poddanych kwarantannie, a 374 objętych nadzorem epidemiologicznym.

– Z powodu COVID-19 zmarło 7 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 85 osób – przekazał resort zdrowia.

(fot. WOT, MZ)

36 komentarzy

 1. A wiecie, że osoby z chorobami współistniejącymi nie są leczeni na te choroby, tylko leżą w szpitalach „covidowych”, zakaźnych i cierpią z powodu nie leczonych chorób nie związanych z covidem.

  • Wspominał o tym już jakiś czas temu lubelski ratownik medyczny.

  • dlatego umierają,
   widząc co się dzieje to jest jedna wielka panika nikt nad tym nie panuje, bałagan niesamowity, a nawet sami lekarze twierdzą, że to jest pompowany balonik
   owszem część osób choruje i ciężko przechodzi chorobę tak jak z grypą na którą można też umrzeć lub mieć poważne powikłania zwłaszcza jak się nałoży osłabienie organizmu przez inną chorobę

 2. Wyciruchom z protestu dziękujemy za rozpezwstrzenianie koronawirusa

  • najczęściej do zarażeń dochodzi w pomieszczeniach zamkniętych gdzie się długo przebywa z osobą zarażoną, a nie w przestrzeni otwartej, a takie teksty to jedynie w tvpis

   • Wystarczy, że wrzeszczące smarkule troszkę naplują na ciebie i za kilka dni możesz leżeć pod respiratorem. Nic was nie usprawiedliwi. Protestujący mordują nas. I to jest niezaprzeczalny fakt i są na to dowody.

  • Rząd i TK specjalnie wydali orzeczenie w tym okresie myśląc że ludzie przestraszą się pandemii i nie wyjdą protestować, ale od marca gdzie była pierwsza fala oraz w trakcie tej pierwszej nic nie pomogli i do teraz zero strategii zero pomocy a dopiero początek. Uwierzcie wiem co mówię.

   • Wystarczy, że wrzeszczące smarkule troszkę naplują na ciebie i za kilka dni możesz leżeć pod respiratorem. Nic was nie usprawiedliwi. Protestujący mordują nas. I to jest niezaprzeczalny fakt i są na to dowody. Rząd nie wydaje żadnych orzeczeń TK. A TK o orzeczeniu w październiku mówił w maju.

    • Głupi gnoju. Tam niema żadnych smarkul. Tam są normalni ludzie z dziećmi. Całe rodziny. Natomiast stare DEWOTY tłoczą się w kościołach ronoszac zarazę razem z księżmi.

     • „Tam niema żadnych smarkul. Tam są normalni ludzie z dziećmi” aż ze śmiechu mało co się nie popłakałem, ale z tymi normalnymi to sie do końca nie zgodze nikt normalny nie bierze dzieci na protesty gdzie sypią się przeklony , a na protestach ” smarkul” podobno dorosłych nie brakuje a praktycznie większość. Popieram idee strajków ale nic nie dzieje się bez przyczyny, a wami najłatwiej manipulować na czytacie się w internetach o strajkach a większość z tam protestujących nie wie o co walczy, a strajki są wywołane tylko po to aby nie było na rządzących że nie radzą sobie z Wirusem i całą winę zwala na was

  • Jeszcze jedna ważna sugestia otóż śledzę wyniki dziennych zachorowań oraz zgonów Covid19 i są manipulowane a dzisiejsze to przegięcie, a wiecie co będzie za 5-7 dni no to się domyślacie, nagły wzrost i oczywiście kto będzie winny ludzie którzy protestują. I bez tych protestów byłby duży wzrost zgonów i zachorowań, a to dlatego że nic nie zrobiono przez 6 miesięcy aby do tego doszło oraz brak wsparcia rządu dla ochrony zdrowia i brak jakiejkolwiek strategii.

   • Wystarczy, że wrzeszczące smarkule troszkę naplują na ciebie i za kilka dni możesz leżeć pod respiratorem. Nic was nie usprawiedliwi. Protestujący mordują nas. I to jest niezaprzeczalny fakt i są na to dowody. Rząd nie wydaje żadnych orzeczeń TK. A TK o orzeczeniu w październiku mówił w maju. W niedzielę wykonuje się mniej testów. TVN uszkadza szare komórki.

  • Aniu podziękuj wodzowi. 27lat cos jest konstytucyjne ,raptem robi się be. Czy w tym momencie to było potrzebne, czy odwrócenie uwagi od czegoś innego?
   Spoleczeństwo jest podzielone, i po co dolewać oliwy do ognia?
   Mało obecnie mamy problemów?

   • Po to, żeby rząd miał kozła ofiarnego. Będzie to wina ludzi protestujących, że wiurs infekuje bardziej.

  • Przecież spada ilość, więc o co chodzi?? po wyborach rosło, a po protestach spada.

 3. Kłamstwa i mam tego dosyć, nie będę się przedstawiał oraz informował gdzie pracuje. Nie ma łóżek oraz respiratorów a szpitale nie przyjmują, przyjęcie do szpitala zarówno z potwierdzeniem Covid19 jak i bez potwierdzenia graniczy z cudem. ZRM zostawiają pacjentów w domach umierają w cierpieniach dusząc się przy rodzinie. No i jestem ciekawy czy przejdzie mój komentarz, jeśli nie i będzie ocenzurowany to już nie ma nadzieję.

 4. Każdy kto zobaczy na ulicy pajaca bez Maseczki. Lać ! SKORO takie bydle niema szacunku do nas. Być może celowo z premedytacją zaraża! To do niego też nie można mieć jakikolwiek szacunku.

 5. Dddjkk, weź głęboki wdech

 6. A w kościołach jak zwykle tłumy… Cmentarze zamknięte ale ludzie się tłoczą w dusznych kościołach! Dopóki kler będzie miał tak duża władze i siłę oddziaływania na polityków ,na kreowanie sytuacji politycznej w Polsce dopóty nic na lepsze tu nie zmieni.

  • Kler źle nie ma 😉

  • Kościół tłumoku sam wspomniał, że odcina się od władzy! Jak ci się podoba świeckie państwo, to wyjedź do Francji, a tam wiadomo jak jest i każdy normalny wie!

   • Kościół w Polsce nie jest i nie będzie odcięty (przynajmniej w perspektywie długiego czasu) od władzy. To jest organizm powiązany ze sobą rząd + kościół + media

   • W każdym wpisie wyzywasz każdego od „tumanów lub tłumoków” zastanów się nad swoim nikczemnym postępowaniem. Uwłaczanie i ubliżanie innym może i podbuduje twoje ego, ale źle o tobie świadczy. Bardzo źle. Wyzwiska w konwersacji świadczą o tym że jesteś słabym człowiekiem. Słabym mentalnie. Pozdrawiam

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas