690 680 960

Ponad pół tysiąca zgonów z powodu COVID-19. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

Minionej doby zarejestrowano w kraju 27 356 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły 502 osoby, które zmagały się z COVID-19.

W czwartek rano wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przekazał na antenie Polskiego Radia informację o nowych zakażeniach koronawirusem. Minionej doby odnotowano 27 356 nowych przepadków zakażenia. Zarejestrowano 502 zgony osób zmagających się z COVID-19. W porównaniu do danych sprzed tygodnia zauważamy nieznaczny spadek liczby zakażeń.

Niestety z doby na dobę w kraju przybywa pacjentów w szpitalach. W czwartek hospitalizowanych jest 21 500 osób. Liczba łóżek dla pacjentów w lubelskich szpitalach – stan na dzień 01.12.2021 r. 2276/1759 – ogółem liczba łóżek dla pacjentów COVID-19/zajęte łóżka, 203/142 Ogółem respiratory dla pacjentów COVID-19/zajęte respiratory.

Wiceminister zdrowia mówił, że w przypadku zakażenia koronawirusem coraz rzadziej pojawia się zaburzenia smaku i węchu. Żeby mieć pewność, że przeziębienie, które przechodzimy to nie jest koronawirus, należy się testować. 

Kraska poformował, że już wkrótce rozpoczną się szczepienia dzieci od 5 roku życia. Do Polski szczepionki dla dzieci dotrą 13 grudnia.

– Mamy dość dużo sygnałów, że rodzice chcą szczepić dzieci powyżej piątego roku życia. Mam nadzieję, że szczepionki dotrą do nas trochę wcześniej, żebyśmy mogli logistycznie się do tego przygotować – powiedział Waldemar Kraska.

Szczepionka dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat jest nieco zmodyfikowana w porównaniu do tej, którą przyjmują dorosłe osoby. Jej dawka jest trzy razy mniejsza niż dla dorosłych.

(fot. pixabay.com)

53 komentarze

 1. Inne media jak RMF, wp.pl podają, że w Norwegii podczas spotkania świątecznego, w którym brało udział 100 osób, ok. 50 osób zaraziło się Omikronem. Wszyscy byli zaszczepieni. Kilkoro z nich było w RPA wcześniej. Chyba zbliża się Armagedon dla zaszczepionych i to nie jest żart, a ostrzegaliśmy, żeby się nie szczepić mRNA. To wszystko to jakieś szaleństwo.

 2. KONSTYTUCJA POLSKI Art. 32 „Równość i Zakaz Dyskryminacji”, Art. 39 „Wolność od Eksperymentów Naukowych w tym Medycznych”, Art. 22 „Wolność Gospodarcza”

  • Nie szczepiąc się – również bierze Pan udział w eksperymencie medycznym.

   • Omikron. Tetaz zeta gamma alfa.

   • Co za głupie porównanie.

    • stop ograniczaniu wolności

     WAS, mali,

     ot, kowidowe trolle za 60 groszy.
     Ciekawe czy te trolle są mi w stanie wskazać podstawę prawną nakładania kwarantann?

     • stop ograniczaniu wolności

      Każdego artykułu KK powinno się przestrzegać, a nie tylko to co wygodne.
      Aby obostrzenia były legalne, musi być stan wojenny, albo stan wyjątkowy, takiego nie było (tego przy granicy z Białorusią nie biorę pod uwagę)

     • stop ograniczaniu wolności

      Sorry, nie @mali, tylko @Pastafarianin miało być.

   • parafianin
    człowiek zacofany i ograniczony»

    • Ja jestem Pastafarianin, a nie jakiś tam parafianin. Poza tym – każdy eksperyment potrzebuje grupy kontrolnej. To właśnie Państwo są grupą kontrolną. Nie udawajcie, że nie.

  • A potrafisz wskazać artykuł gwarantujący wolność do szerzenia epidemii?

   • Dokładnie te, nie można nikogo zmusić do przyjmowania preparatów to znaczy wirusy które są naturalnie będą się przenosić. Kolejny dzban jak ten wyżej. Czyli zwykłe życie, od zawsze.

 3. Rodzice chcą szczepić dzieci ….Szok to że sami chcą się szprycować to rozumiem ale do kogo będą mieli pretensje jeśli za kilka lat będą wychodzić skutki uboczne tego preparatu ….

  • Do omikrona. A do kogo. Nikt za to nie bierze przecież odpowiedzialności. Tak samo, zbyt częsta dezynfekcja rąk jest szkodliwa. Mycie mydłem rąk w zupełności wystarcza. Nie trzeba po tym lać odkażaczy….

 4. Konstytucja teraz się nie liczy…

 5. To wszystko przez mecz .

 6. ludzie zapomnieli

  Ilość pozytywnych testów żle świadczy o skuteczności szczepionek. Pamietacie poprzednie lata, okres jesienno-zimowy? Ile ludzi zawsze chorowało? Puste klasy w szkołach. W pracy, zasmarkanych, kaszlących, pijących gorące kubki z lekarstwami. Media co roku pokazywały przepełnione szpitale, chorych na materacach, leżących na szpitalnych korytarzach. Teraz o tym nawet pisać nie wolno, wspominać, że zawsze ludzie na grypę i przeziębienia chorowali i umierali, jak mieli też inne choroby, a grypa dopadła. Pamiętacie?
  Kiedyś jak by ktoś poszedł do lekarza z objawami takimi, jak mówia, że ta nowa odmiana na o, daje, to by go na co innego próbowali leczyć…

 7. Już nawet oficjalnie na Twitterze Ministerstwo Zdrowia podaje: „Ponad 71 proc. zaraportowanych dziś zgonów dotyczy osób niezaszczepionych. Oznacza to, że spośród 502 zmarłych 359 osób nie było chronionych pełnym zaszczepieniem”…
  A te 29 proc. uwierzyło, że nawet jeśli zachoruje, nie trafi do szpitala i nie umrze…

 8. Przecz przymusowi

  Umieranie za szcze .pionych dopiero się zaczyna

  • Dzisiaj zmarło 1200 osób ile z nich było zaszczepionych. Czy znany dziennikarz też został wliczony do tych 30% umierających czy nie ?

 9. Niestety szczepionka doprowadzi do rozszalenie się pandemii

 10. Wczoraj miałem 30 minutowe szkolenie na obsługę respiratora jestem chirurgiem chyba umiem obsługiwać,w najgorszym wypadku pękną komuś płuca.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas