Ponad pół tysiąca zajętych respiratorów w kraju. W regionie zmarło siedem osób zakażonych SARS-CoV-2

Nowe dane Ministerstwa Zdrowia mówią o zajętych już ponad pół tysiąca respiratorach. W wykorzystaniu jest ponad 6,5 tys. łóżek COVID-19. W regionie minionej doby zarejestrowano siedem zgonów osób zakażonych SARS-CoV-2.

Niespełna miesiąc temu w szpitalach w kraju zajętych było niemal 100 respiratorów przeznaczonych dla chorych na COVID-19. Z danych przekazanych dzisiaj wynika, że tych urządzeń w użyciu jest już 508. 25 września zajętych łóżek COVID-19 było niespełna 2 tysiące, dzisiaj ta liczba to 6538 w całym kraju.

Minionej doby służby medyczne zarejestrowały w woj. lubelskim siedem zgonów osób zakażonych SARS-CoV-2. Pacjenci przebywali w szpitalach w Radzyniu Podlaskim, Lublinie, Janowie Lubelskim, Rykach, Łukowie, Biłgoraju i Tomaszowie Lubelskim.

– Z przykrością informuję, że na terenie województwa lubelskiego zmarło siedem osób: – w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim zmarła 73-letnia pacjentka z infekcją COVID-19. Pacjentka pochodziła z powiatu radzyńskiego, miała choroby współistniejące; – w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 1 w Lublinie zmarł 68-letni pacjent z infekcją COVID-19. Pacjent pochodził z Lublina, miał choroby współistniejące; – w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Janowie Lubelskim zmarła 63-letnia pacjentka z infekcją COVID-19. Pacjentka pochodziła z powiatu janowskiego, miała choroby współistniejące; – w Szpitalu Powiatowym w Rykach Sp. z o.o. zmarł 81–letni pacjent z infekcją COVID-19. Pacjent pochodził z powiatu ryckiego, brak danych dotyczących chorób współistniejących; – w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Łukowie zmarł 78–letni pacjent z infekcją COVID-19. Pacjent pochodził z powiatu łukowskiego, miał choroby współistniejące; – w szpitalu ARION Szpitale Sp. z o. o. w Biłgoraju zmarł 81-letni pacjent z infekcją COVID-19. Pacjent pochodził z powiatu biłgorajskiego, miał choroby współistniejące; – w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim zmarła 77–letni pacjentka z infekcją COVID-19. Pacjentka pochodziła z powiatu hrubieszowskiego, miała choroby współistniejące – poinformowała Katarzyna Wnuk rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

(fot. WOT)

Zobacz również

27 komentarzy

 1. Proszę przedstawić tego typu dane, ale z dnia 15.10.2019r. Może co niektórzy zaczną myśleć samodzielnie.

 2. Sprzęt i łóżka są tylko personelu brakuje i osób wykwalifikowanych.

 3. To teraz zwykłą grypę też się leczy się respiratorem?.

  • Jak to nie pamiętasz – przecież rok temu ze zwykłą grypą tak samo było 🙂 Wszystkie respiratory były zajęte i jeszcze personelu brakowało. Absolwenci studiów Google&Youtube University informują, że jest to przecież podobne do zwykłej grypy.

  • Bo to raczej zaczyna przypominać taką sytuację.
   youtu.be/xIeKEzE3mOo
   Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

  • Takich jak obserwator powinno się wysyłać na pierwszą linię do walki z covid ,wtedy do czegoś by się przydał.

 4. Co się kurna dzieje. Najgorsza sytuacja w Europie zaczyna właśnie panować w….Polsce. Mamy 2x tyle zachorowań co 80 milionowe Niemcy. Hiszpania, Włochy mają niby minimalnie więcej ale trzeba przypomnieć, że to kraje większe jak Polska. Przeliczajac na liczbę mieszkańców to chyba teraz w Polsce jest najgorzej no może jeszcze we Francji i Czechach. Ps. Zastanawia mnie jedno czemu w Niemczech gospodarka może normalnie funkcjonować, szkoły mogą być tam otwarte, a w Polsce nie.

 5. at ,widac ze Tobie i tobie podobnym nic już nie pomoże

 6. Jak brakuje ludzi to niech się do pracy zgloszą na wolontariat ci wszyscy którzy twierdza ze covid to ściema ,oczywiscie bez zadnych maseczek i środków ochrony ,bo po co im to .Wtedy udowodnią wszystkim że mieli rację

 7. Dziewczyny chłopaki trzymajcie się. Pozdrawiam ciepło.

 8. Steiner Fuellmich niemiecki prawnik wraz z innymi prawnikami z całego świata szykuje zbiorowy pozew przeciwko skutkom restrykcji związanej z ,,pandemią,,.
  Cytat:
  ,,Dr. Reiner Fuellmich i stawia trzy podstawowe pytania, które muszą być wyjaśnione w procesie karnym:

  1. Czy istnieje pandemia koronawirusa, czy istnieje jedynie pandemia fałszywych testów PCR?

  2. Czy tzw. środki anty-koronawirusowe, takie jak lockdown (czyli de facto niszczenie struktury oraz gospodarki państw), obowiązkowe maski na twarzach, „dystans społeczny” oraz regulacje „kwarantanny” (czyli masowych, bezprawnych aresztów), służą istotnie ochronie społeczeństw przed koronawirusem, czy też środki te służą wyłącznie wywoływaniu oraz utrzymywaniu pośród ludzi paniki, aby wierzyli bez zadawania żadnych pytań, że ich życie jest zagrożone, czego celem jest generowanie olbrzymich dochodów dla gigantów farmaceutycznych oraz przemysłowych, ze sprzedaży testów PCR, antygenowych, na antyciała oraz szczepionek, jak też zbierania naszych genetycznych „odcisków palców” (czyli naszych indywidualnych genomów).

  3. Czy to prawda, że niemiecki rząd, był w zmasowany sposób lobbowany, bardziej, niż jakikolwiek inny kraj przez czołowych protagonistów tzw. „pandemii korona” (tu padają nazwiska włącznie z szefem WHO), ponieważ Niemcy są znane jako szczególnie zdyscyplinowany kraj i z tego powodu pełnią rolę modeli dla reszty świata, ze względu na swoje szybkie oraz uwieńczone sukcesem stosowanie się do „środków anty-korona”.,,

  • no może ten prawnik dożyje procesu… już u nas dwóch takich ledwo żyje w szpitalu we Wrocławiu…

   • a matki mojej koleżanki siostry ciotecznego brata syna żony ciotka.. już nie żyje.. nie doczekała nawet wyników testu w karetce…

 9. Patrzac na wiek i fakt ze osoby zmarle mialy choroby wspolistniejace to troche naciagane. Nikt nie zyje w tym kraju 150 lat zeby smierc 80 letniej osoby przypisywac wirusowi. Z moich bliskich mniej wiecej w takim wieku odchodzili i nie bylo wirusa. Zamiast sie nakrecac to myslcie troche i statystyki polecam takze z lat ubieglych

 10. Niedługo zacznie się płacz…
  W grudniu będzie trzeba zaktualizować książkę telefoniczną bo niektórych numerów już nikt nie odbierze. Za późno się obudzicie, gdy dotknie to wasza rodzinę.

  • Chyba nie nadazasz z praniem gaci w tym stresie. Wg statystyk umieralnosc sie nie zwiekszyla a wrecz jest nizsza niz w 2018r., wiec nie ma powodow do obaw. Poza tym dziwi czemu nie robiono tylu testow w okolicach wyborow i dlaczego na Bialorusi nie ma problemu z wirusem i ludzie w spokoju protestuja?

  • WoW… osobopostać trzyma w domu książkę telefoniczną?? poważnie? cóż…większość numerów możesz wykreślić już dzisiaj :)) :)) :))

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka
Zwiedzanie zajezdni, piknik, bezpłatne przejazdy i zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej. To wszystko od czwartku w Lublinie
Weekend z archeologią w Lublinie
Gratka dla miłośników muzyki bluesowej. Dziś startuje „Chatka Blues Festiwal”