Ponad cztery lata światła migały na żółto. Dzisiaj sygnalizacja została uruchomiona (foto)

Od dzisiaj normalnie już działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Poligonowej z ul. Zielone Wzgórze w Lublinie. Warto zachować tam szczególną ostrożność, gdyż część kierowców jeździ na pamięć, nie zwracając uwagi na czerwone światło.

W czwartek została uruchomiona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Poligonowej z ul. Zielone Wzgórze w Lublinie. Decyzja taka zapadła po tym, jak pobliskie osiedle Ruczaj znacznie się rozbudowało i wzrosło natężeniu ruchu na ul. Zielone Wzgórze.

Sygnalizacja świetlna w tym miejscu powstała ponad cztery lata temu, wraz z budową nowej ul. Poligonowej i prowadzącej do obwodnicy miasta ul. Bohaterów Września. Do tej pory była ona włączona w trybie awaryjnym, czyli migającego żółtego światła.

Jak alarmują nasi czytelnicy, przejeżdżając przez to skrzyżowanie, a zwłaszcza wjeżdżając lub wyjeżdżając z osiedla, warto zachować szczególną ostrożność. Jak to zawsze bywa przy wprowadzaniu zmian w organizacji ruchu, trafiają się kierowcy, którzy jeżdżą na pamięć i nie zauważają, że sygnalizacja funkcjonuje już normalnie. W wyniku tego przejeżdżają na czerwonym, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

16 komentarzy

 1. Po co, na co !!!

  • no jak to po co na co jest gdzie samochod klepnac…

  • No właśnie. Jak można robić światła na drodze ekspresowej?
   Te światła nie służą niczemu innemu niż zmuszaniem kierowców do gwałtownego hamowania i powodowania zagrożenia, a pozostałych (tych nie chcących powodować zagrożenia) do przejazdu na czerwonym świetle.

   • A jaki lament (u jeżdżących szybko, ale bezpiecznie) zacząłby się, gdyby uruchomiono rejestratory wjazdu na czerwonym. Kolejne łupienie najlepszych kierowców w Europie, którym kilka razy dziennie zdarza się wjazd na wczesnym czerwonym. Dodam jeszcze, że sygnał żółty jest nadawany tak długo, że tramwajem by wyhamował.

   • Franiu gdzie ty tam ekspresowke widzisz?

 2. niestety światła pomagają tam gdzie kierowcy nie używają mózgu. Mieszkam koło stokrotki i z balkonu średnio kilka lub kilkanaście razy w ciągu dnia słychać klaksony wkurzonych kierowców. Jak zwykle wina leży po środku. Rozumiem że każdy by powiesił za jaja kogoś kto nawet nie patrząc wjeżdża pod inne auto, że ale prawda jest taka że prawie nikt nie jeździ tu 50-60km/h i to zazwyczaj taki jegomość co zasuwa 90-100 trąbi że mu ktoś drogę zajechał. To i tak nikogo nie wzruszy, ale ta prędkość jest taka właśnie po to żeby każdy mógł się włączyć do ruchu. Sam nieraz stoję i czekam na okazję długo a i tak przy lewoskrecie trzeba dobrze przycisnąć gaz, żeby płynnie wejść i żeby nikt się nie zdenerwował… . Nie jestem fanem fotoradarów, ale tu bym jeden chętnie zamontował. Różowa to już nawet nie jeździ w lewo bo się boi że auto rozwali tylko kręci na światła. Może sygnalizacja chociaż trochę uspokoi tu ruch. pozdro

 3. Tak, z Zielonego Wzgórza duży ruch, a Relaksową pół Botanika wyjeżdża i nikt sie tym nie przejmuje ..

 4. Ja pitolę światła w polu a jak wieś się oburza i broni swiatel

 5. a ja sie pytam na kiego wała!? przecież tam piesi zupełnie nie chodzą! może jeden na dzień z pieskiem po polach polatać:/ chore decyzje ! 🙁

 6. Hmmm nie wiem kto pisał ten artykuł ale chyba powinien zweryfikować swoje informacje… te światła nie powstały ponad 4 lata temu wraz nową drogą na ulicy poligonowej. Te światła zostały zamontowane przez dewelopera który budował bloki na osiedlu Zielone Wzgórze ( to był warunek uzyskania pozwolenia na budowę). Mieszkam tu trochę i pamiętam jak zielone wzgórze było jeszcze łąkami 🙂 Z tego co pamiętam to te światła pojawiły się trochę później, myślę, że przynajmniej rok po tym jak droga została oddana do użytkowania . Wiem że to drobiazg i meritum sprawy to to że kierowcy wjeżdżają na czerwonym na tym skrzyżowaniu, ale skoro autor już pisze artykuł to niech pisze zgodnie z prawdą 🙂

 7. Nie wiem jak można jeździć na pamięć w przypadku świateł.

  Często tam jeźdzę, dzisiaj byłem również, patrzę yyy. czerwone.. co to światła działają ? I faktycznie, uruchomiona.
  Ale nie da się tego nie zauważyć. Jeżeli ktoś pojedzie tam na pamięć i nie widzi kilku sygnalizatorów to powinien stracić prawko.

  • Na pamięć można nauczyć się tekstu piosenki, a nie jazdy. Jeśli ktoś tak jeździ, to niech nie wyjeżdża ze swej bramy…

 8. Inna sprawa że światła na skrzyżowaniu z zielonym wzgórzem są tam potrzebne jak k… majtki.

  A tam gdzie by się przydały, tj na relaksowej to nie ma. Tam jest ogromny ruch jest problem wyjechać, chodzi dużo ludzi, nie jest to ślepa uliczka jak w przypadku zielonego są firmy, sklepy.
  Bez sensu to jest zrobione.

 9. Tam jest tak wielki ruch, że naprawdę potrzeba uruchomienia tej sygnalizacji… A tak poważnie, to przecież w obecnej sytuacji to jedynie utrudnienie dla kierowców, którzy podobnie jak w przeciwległym kierunku przy skrzyżowaniu z Akacjową też muszą zatrzymywać się, żeby przepuścić ostry cień mgły. Absurdy, już lepiej ustawić tam fotoradar, przynajmniej umożliwi płynny przejazd.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki Folkowe 2021. Wszystkie wymiary kultury tradycyjnej. Sprawdź program
Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie