Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ponad 1,5 tys. nowych zakażeń koronawirusem, woj. lubelskie z niemal 300 kolejnymi przypadkami

Minionej doby w całym kraju zarejestrowano ponad 1,5 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Nowe dane wskazują, że obecna fala nabiera tempa. Nadal woj. lubelskie znajduje się w czołówce województw z największą liczbą kolejnych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

– Mamy 1 537 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (342), lubelskiego (290), podlaskiego (139), zachodniopomorskiego (117), śląskiego (83), łódzkiego (70), wielkopolskiego (68), kujawsko-pomorskiego (67), podkarpackiego (67), małopolskiego (63), pomorskiego (56), dolnośląskiego (47), świętokrzyskiego (34), warmińsko-mazurskiego (24), opolskiego (22), lubuskiego (21). 27 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia.

Przed tygodniem liczba zakażeń w kraju wynosiła 903. Obecne dane wskazują na przyśpieszanie obecnej fali zakażeń. Z powodu COVID-19 zmarła 1 osoba, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 2 osoby. Liczba zakażonych koronawirusem 2 941 126/ 76 115 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

W woj. lubelskim nie odnotowano zgonów z powodu COVID-19. Liczba osób na kwarantannie w regionie: 16756, liczba wykonanych testów: 1609. Najwięcej zakażeń rejestruje się nadal w powiatach Lublin i lubelskim.

(fot. pixabay.com)

31 komentarzy

 1. Anjela Solejukówna I (pierwsza)

  Tylko 3 osoby zmarłe nie wróży dobrych czasów dla grabarzy (bo „cołaskabiorcy”dorobią na innych „cołaskach”).

  • Przed godzinamiałem przykład „dawania” sobie rady takiego „cołaskabiorcy”. Na telefoniczną prosbe mojego sąsiada, „przybył” ci on prawie owym „Leksusem”, po 15 minutach wychynął z chałupy, a na ten widok moja macocha podbiegła truchtem i zaprosiła go o pilna spowiedź. „Dobrodziej” wymigał się twierdząc, że obecnie nie ma czasu, ale „przybędzie” za godzinę.
   Ciekaw jestem ile macocha wsadzi do koperty za tę, szkoda, zenie ostatnią posługę.

  • Znaczy się że grabarze z glodu pójdą do piachu.

 2. Dzbany nie chcą się szczepić to tak będzie.

 3. Obserwator politycznych

  Spójrz dzbanie na Izrael i Wielką Brytanię
  I przyjmij do wiadomości że szczepionka nie chroni przed zakażeniem a wręcz przeciwnie wrazie zakażenia szybciej wirus mutuje. W Izraelu już leżą pacjenci po trzeciej dawce więc dzbanie nie wypowiadaj się jak nie wiesz Wyłącz TV będziesz zdrowszy.

 4. Ile można o tym pisać.

 5. „W woj. lubelskim nie odnotowano zgonów z powodu COVID-19”

 6. Ostatnia prosta!

 7. Weźcie przestańcie pisać że to wina niezaszczepionych. Szczepionka nie chroni przed zakażeniem. W tym czasie też możecie zakażać zanim organizm zwalczy infekcję, tyle że ma łatwiej bo wie jak rozpoznać intruza i ma „schemat broni”. W zasadzie to teraz zaszczepienie czują się nieśmiertelni i oni mogą podejmować zachowania bardziej ryzykowne. Nie mówię żeby się nie szczepić, tylko formułujcie wnioski z głową a nie powtarzacie kocopoły. Z tym super zaszczepieniem Izraela też bajki piszecie, tam jest to na poziomie 61,8 % procent, można to sprawdzić.

  • Wyszczepili Żydów, Palestyńczykami się nie przejmują – od taka nieludzka polityka.

   • Palestyńczycy się cieszą i dziękuja Allachowi :)- dzieki temu, u nich umieralność znikoma w Izraelu bije rekordy 🙂

  • W UK też jest info, można sprawdzić, ile osób jest wyszczepionych. Ogólnie Europa jest wyszczepiona, większość krajów na poziomie ponad 50%. I co ? Nic.

 8. 97% fałszywie dodatnie testy, zamykanie ludzi na kwarantanie i ciągłe straszenie. Kiedy ciemny lud się w końcu obudzi?

  • A mi mówiła taka znajoma co ma koleżankę w szpitalu że pozytywny wynik pokazuje już nawet 103% wykonanych testów.

  • Porównują je z sygnaturą wirusa stworzoną przez symulację, nikt od 2 lat nie wyizolował i nie uzyskał prawdziwej sygnatury. Także 100% testów jest fałszywych.

   • Ale bzdury wypisujesz fejkowe hahaah człowieku przestań pluć wirusologom i badaczom w twarz, bo twoja wiedza opiera się na komentarzach z Fb.

    • No co Ty, użył takich mądrych słów: sygnatura, symulacja. Wątpisz w jego bazę naukową? No weź przestań.

    • Twoja wiedza opiera się na politykach z telewizji, nawet nie próbowałeś czytać „wirusologów i badaczy”. Maseczkę nosi, mimo że Szumski (wasz idol) mówił że nie działają? Babcię uchronił, tak jak kazali, mimo że zastrzyk nie chroni przed transmisją? Gratulacje „mądry” odwrotnie.

    • Nie. Ma całkowitą rację. Wiele rzadów zmuszonych zostało juz do przyznania, ze żadne z znanych im labolatoriów nie dysponuje pełnym genomem Sars-cov-2. To nie bzdury a wielokrotnie potwierdzony fakt. Samo amerykańskie CDC zostało zmuszone do przyznania, ze testy wykrywaja Grypę typu A i B.

     • Nie ma racji, a jak chcesz zabierać w czymś głos to się dowiedz.
      „Dr Łukasz Rąbalski z Uniwersytetu Gdańskiego jako pierwszy w Polsce uzyskał pełną sekwencję genetyczną SARS-CoV-2. Wyniki badań opublikował w globalnej bazie danych GISAID. To ważny wkład w poznanie ewolucji molekularnej wirusa, co w przyszłości może się przyczynić do wytypowania szczepionki oraz leków.”

      Jak nie wiesz to nie powielaj bzdur, kolejny geniusz po studiach na FB i YT…ehhhh

      • A ty to co, siedziałeś przy nim niby cwaniaczku, że wiesz z pierwszej ręki? Wszystkie „sekwencje” to średnia symulowana z iluśtam próbek niby pozytywnych, nie sekwencja wyizolowanego wirusa. Tego nie ma nikt. Jeśli nie wierzyć całkiem doniesieniom że to było kopiuj-wklej różnych powszechnych wirusów, oby tylko maszyna wypluwała pozytywny wynik.

       Kolejny geniusz po minucie studiów googlowskich, jak prawdziwi naukowcy od dwóch lat pytają się instytucji na całym świecie o wyizolowane wirusy i NIKT nie ma.

      • Nie, nie uzyskał 🙂 Gdyby tak było genom byłby juz dostępny a nadal nie jest – cząstkowy skład genomu znany jest od dawna i Pan Łukasz nie jest tutaj zadnym wyjatkiem – ale nie powiem dla laika informacja fajna- prawda? :))

 9. 2 lata plandemii. Życie to samo, poza zwiększoną inflacją i bezrobociem.

Wiadomości z info112