Pomost nad Jeziorem Białym w Okunince wyremontowany. Trwa oczekiwanie na turystów (zdjęcia)

Ma nowe dębowe legary, modrzewiową podłogę oraz sosnowe barierki – pomost w Okunince został ponownie otwarty po remoncie. Utworzono też nowe kąpielisko. Tylko wypoczywających wciąż brak.

Zakończyły się trwające od połowy maja prace przy remoncie pływającego pomostu w Okunince nad Jeziorem Białym. Polegały one na demontażu drewnianej 70-metrowej części pomostu, następnie zamontowano nowe, wykonane z dębowego drewna legary. Na to ułożono modrzewiową podłogę, bezpieczeństwo zapewniać będą sosnowe barierki. W trakcie remontu korzystanie z pomostu było zabronione, obecnie znów został on udostępniony spacerowiczom.

Pomimo początku czerwca, w Okunince cały czas są pustki. Jak nam przekazano, turystów odstrasza niesprzyjająca pogoda. Przedsiębiorcy, prowadzący swoje biznesy nad jeziorem liczą, że niebawem się to zmieni. Zwłaszcza, że w tym roku uruchomione zostanie nowe kąpielisko. Powstanie ono na 90-metrowym odcinku plaży od Rusałki w stronę sosen.

Rozmowy na ten temat prowadzone były od kilku lat, jednak gminie nie udało się nawiązać współpracy z właścicielami zlokalizowanych w pobliżu pensjonatów, hoteli i innych obiektów świadczących miejsca noclegowe. Plan był bowiem taki, że wszyscy złożą się równo na pokrycie kosztów ratowników. O ile część przedsiębiorców od razu wyraziła zgodę, tak pozostała część zapowiedziała, że nie wyłoży na ten cel nawet złotówki.

Ostatecznie to gmina Włodawa wzięła na siebie cały koszt organizacji kąpieliska. Tak jak w roku ubiegłym, bezpieczeństwa osób przebywających na gminnych kąpieliskach będą strzegli strażacy z OSP Stołpno z Międzyrzeca Podlaskiego. Zaoferowali oni bowiem najkorzystniejszą cenę za usługi ratownictwa wodnego. W najbliższych dniach gmina ustawi też przy jeziorze pojemniki na śmieci z podziałem na frakcje.

(fot. Gmina Włodawa)

8 komentarzy

  1. Chętnie podjadę, tylko nie wiem ile arm sprzęt mamy zabrać ze sobą ; gaz, pałke, tarcze,…

  2. Jaki ładny bez ludzi

  3. nówka molo, czeka na elity cycowa

  4. Barierki sosnowe. Co za wspaniały pomysł idealnie do opierania się o żywice w upały…

  5. Za darmo bym nie chciał działki wśród pleb…

  6. wyremontowany wygląda ok,na starej części wystają gwozdzie i wkręty

  7. Bezpieczeństwo Modrzewiowa podłoga haha najtańsze g–wno po 5 latach ktoś złamie noge bo to sie rozleci sosna też nie za dobra nad wodę ale już lepsza od modrzewia pewnie wzieli kase jak ze złota by było a tu z papieru zrobili . zamiast zrobić z porządnego olchowego to zrobili z dziadostwa i sie szczycą .

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!