690 680 960

Pomoc z Lublina dla Ukrainy utknęła na granicy

Ukraina zablokowała płynącą z Polski pomoc humanitarną dla protestujących na Majdanie Niepodległości w Kijowie. Na granicy stoi m.in. ciężarówka z pomocą z Lublina.

Od kilku godzina na granicy Polsko – Ukraińskiej w Rawie Ruskiej stoi samochód ciężarowy wiozący pomoc dla protestujących na Majdanie Niepodległości w Kijowie. Transport darów został zatrzymany przez Ukraińskich celników i nie wpuszczono go w dalszą drogę. Według nieoficjalnych informacji, Ukrainie została wprowadzona blokada pomocy humanitarnej. Nie wpuszczane są auta wiozące dary rzeczowe, zaś organizacjom pozarządowych, które zajmują się pomocą, zablokowane zostały rachunki bankowe na które wpływały dary pieniężne.

Z naszych informacji wynika, że na granicy utknęło kilka ciężarówek wiozących pomoc do Kijowa. W chwili obecnej trwa ustalanie możliwości dostarczenia pomocy w inny sposób. Organizatorzy liczą, że wszystkie zebrane rzeczy niebawem trafią do Majdanu Niepodległości.

Transport z darami wyjechał z Lublina wczoraj. Zebranych zostało ponad półtorej tony zimowej odzieży, a także wiele żywności i środków opatrunkowych.

(fot. Evgeny Feldman)
2014-01-30 16:59:55

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 3.985zł -0.15%
  • GBP 5.0509zł -0.09%
  • EUR 4.3337zł -0.36%
  • CHF 4.5678zł 0.02%

Polub nas