Pomimo ograniczeń L’art Festiwal odbędzie się w Niemcach

W drugą niedzielę września, w parku im. Rodzin Budnych i Łosiów w Niemcach, odbędzie się VI edycja L’art Festiwalu. Organizatorzy opowiadają jak pandemia wpłynęła na przygotowania.

Rok temu świętowali jubileuszową V edycję swojego festiwalu. Na plenerowej scenie wystąpiły młode, zdolne, polskie zespoły, a także goście zza granicy. W tym roku plany były jeszcze ambitniejsze, lecz pokrzyżowała je ogólnoświatowa pandemia koronawirusa. Pomimo tego Fundacja MyEvergreen, wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Niemcach, postanowiła dać, chociaż cząstkę normalności swojej lokalnej społeczności i znowu zamienić park im. Rodzin Budnych i Łosiów w klimatyczne miejsce, gdzie publiczność może bezpośrednio obcować z artystami na scenie.

– Zeszłoroczna edycja okazała się sukcesem, otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii i emocji. Zarówno okoliczni mieszkańcy, jak i osoby ze środowiska twórców kultury byli pod wrażeniem tego, co stworzyliśmy. Chcieliśmy pokazać, że aby dobrze się bawić i mieć kontakt z kulturą nie trzeba jechać do dużego miasta, czy zatłoczonego klubu dyskotekowego. Od razu, po zeszłorocznym festiwalu zaczęliśmy myśleć o dalszym rozwoju i następnej edycji. Plany były ambitne, niestety pandemia wszystko to przekreśliła – opowiada prezes fundacji MyEvergreen Patryk Kuś.

Organizatorzy jeszcze na początku wakacji byli przekonani, że VI edycję festiwalu trzeba będzie odłożyć na przyszły rok, jednak pozwolenie na organizację koncertów sprawiło, że pojawiło się światełko w tunelu. Budżet na pewno jest skromniejszy, trzeba zapewnić uczestnikom bezpieczne warunki, ale pomimo tego w Niemcach szykuje się ciekawe wydarzenie, na którym wystąpią wyróżniający się polscy artyści: Michał Kowalonek, The Freeborn Brothers, Joanna Jary, oraz Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów.

L’art Festiwal odbędzie się w niedzielę 13 września start o godzinie 16:00, organizatorzy zapraszają również wszystkich chętnych wolontariuszy, czy sponsorów do pomocy przy wydarzeniu. Więcej informacji można znaleźć również w Internecie na stronie www.lart.art.pl oraz Facebooku.

(fot. materiały organizatora/nadesłane)

Jeden komentarz

  1. I bardzo dobrze. Pora wracać do normalności mimo tej covidomani w telewizji.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska