Pomalowali szynobus, wpadli po pościgu. Cztery osoby staną przed sądem (zdjęcia)

Kraśniccy policjanci zatrzymali cztery osoby, które odpowiedzą przed sądem za zniszczenie szynobusu. Mężczyźni pomalowali go sprayami, wpadli po policyjnym pościgu.

W minioną sobotę w nocy kraśniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o pomalowaniu szynobusu przez nieznane osoby. O sprawie mundurowych powiadomiła obsługa pojazdu.

Na miejscu interweniował patrol policji. Funkcjonariusze w trakcie czynności na miejscu zdarzenia zauważyli samochód, który odjeżdżał z miejsca, w które zbiegli widziani przez kolejarzy sprawcy dewastacji szynobusu. Podjęty został pościg za pojazdem, po kilkuset metrach policjanci zatrzymali osobowego peugeota, w którym znajdowały się cztery osoby.

Policjanci ujawnili w pojeździe ślady farby oraz inne przedmioty, które wskazywały, iż osoby jadące w samochodzie dokonały pomalowania pojazdu szynowego. Na miejscu zdarzenia zabezpieczone zostały pojemniki po farbie, o kolorze którego ślady zostały ujawnione na przedmiotach w zatrzymanym samochodzie.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Lublina, Świdnika i gminy Mełgiew w wieku od 22 do 34 lat. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Po spędzonej tam nocy, w trakcie składania wyjaśnień, przyznali się do zarzucanego czynu. Wkrótce wszyscy odpowiedzą za dokonane zniszczenia. Kolejarze wstępnie wycenili straty na kwotę 2000 zł. Za ten występek grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

(fot. Policja Kraśnik)

Zobacz również

17 komentarzy

 1. Nie rozumiem tego podejścia, że za malowanie od 3-ech miesięcy nawet do 5 lat. Za wandalizm walić maksymalnie po portfelu, albo roboty publiczne, a nie na darmowe wakacje z naszych podatków.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7303zł -0.3%
  • GBP 5.1069zł 0.34%
  • EUR 4.5237zł -0.23%
  • CHF 4.1974zł -0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL