Pomalowali szynobus, wpadli po pościgu. Cztery osoby staną przed sądem (zdjęcia)

Kraśniccy policjanci zatrzymali cztery osoby, które odpowiedzą przed sądem za zniszczenie szynobusu. Mężczyźni pomalowali go sprayami, wpadli po policyjnym pościgu.

W minioną sobotę w nocy kraśniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o pomalowaniu szynobusu przez nieznane osoby. O sprawie mundurowych powiadomiła obsługa pojazdu.

Na miejscu interweniował patrol policji. Funkcjonariusze w trakcie czynności na miejscu zdarzenia zauważyli samochód, który odjeżdżał z miejsca, w które zbiegli widziani przez kolejarzy sprawcy dewastacji szynobusu. Podjęty został pościg za pojazdem, po kilkuset metrach policjanci zatrzymali osobowego peugeota, w którym znajdowały się cztery osoby.

Policjanci ujawnili w pojeździe ślady farby oraz inne przedmioty, które wskazywały, iż osoby jadące w samochodzie dokonały pomalowania pojazdu szynowego. Na miejscu zdarzenia zabezpieczone zostały pojemniki po farbie, o kolorze którego ślady zostały ujawnione na przedmiotach w zatrzymanym samochodzie.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Lublina, Świdnika i gminy Mełgiew w wieku od 22 do 34 lat. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Po spędzonej tam nocy, w trakcie składania wyjaśnień, przyznali się do zarzucanego czynu. Wkrótce wszyscy odpowiedzą za dokonane zniszczenia. Kolejarze wstępnie wycenili straty na kwotę 2000 zł. Za ten występek grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

(fot. Policja Kraśnik)

17 komentarzy

 1. Dlaczego swoich domów prywatnych (nie budynków wielorodzinnych), albo samochodów nie pomażą?

 2. Powinni przez 3 miesiące dodatkowo sprzątać kible na PKP
  po takiej kuracji nie mogli by patrzeć na tory i pociągi 😉

 3. Nic nie mam, jestem pusty i głupi, ale coś zniszczę. Jestem zerem, ale zniszczyć potrafię. Coś ukradnę, kupię spray i zniszczę pociąg, elewację cokolwiek. Tyle w życiu umiem.

 4. Powinni dostać po 30 tyś kary to może by nie niszczyli mienia innych. Jak widzę pomazane budnik świeżo po remoncie to szlak mnie trafia przez taki wandalizm. Artyści od siedmiu boleści.

 5. 6-m. prac spolecznych na PKP przy lopacie

 6. Tak w pierwszym momencie pomyślałem. Tego miejscowi durnie niesa w stanie zrobić, muszą to być przyjezdni.

 7. Kto mając 34 lata nie chodzi z kolegami mazać sprejem po pociągach, ten przegrał życie.

  • Do-Jurny Stefan

   Zobacz na Zachodzie. Zobacz w USA. To jest styl życia dla niektórych ludzi. To jest rodzaj sztuki. Ja tego nie potepiam. Dobrze ze nie biora narkotyków, nie kradną….

   • Znacznie to spłyciłeś. Nie jest to tylko sztuka czy styl życia. Jako zjawisko społeczne ma wiele aspektów. Jest nad czym myśleć.

   • Z tym nie biorą nie byłbym taki pewny. Może czegoś się nawąchali?

 8. Dorośli ludzie, a tacy głupi 🙁

  • Oj tam. 2000 zlotych na czterech to wyjdzie ich po 500 zlotych na łeb. Grzywna też nie powinna być wysoka -max z 1000 zerta, a wyrok będzie w zawiasach albo dostaną jakieś pracę społeczne. Tak czy inaczej chłopaki mogą bawić się dalej, bo mało ich to kosztuje.

 9. 2000 to mało. Raz dwa zapłacą. Warto jednak sprawdzić czy nie poniszczyli jeszcze innych pojazdow czy scian. Pewnie wandale maja niejedno na sumieniu i teraz sie ciesza ze beda odpowiadac tylko za ten szynobus.

 10. …no nie udało się tym razem.;)

 11. Nie rozumiem tego podejścia, że za malowanie od 3-ech miesięcy nawet do 5 lat. Za wandalizm walić maksymalnie po portfelu, albo roboty publiczne, a nie na darmowe wakacje z naszych podatków.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online