Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pomalował budynek markerem. 15-latek miał w organizmie prawie promil

Kraśniccy policjanci zatrzymali nastolatka, który markerem naniósł napisy na jednym z budynków w Kraśniku. W chwili zatrzymania 15-latek miał w organizmie prawie promil alkoholu.

W nocy z niedzieli na poniedziałek kraśniccy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że trzech młodych ludzi maluje coś na elewacji jednego z budynków w Kraśniku.

Na miejscu interweniował patrol, który nieopodal zatrzymał trzech nastolatków. Byli to dwa 17-latkowie oraz 15-latek, mieszkańcy Kraśnika. W trakcie dalszych czynności policjanci ujawnili u 15-latka niebieski marker, odpowiadający namalowanym napisom.

Co więcej, młody człowiek miał także pobrudzone na niebiesko ręce. Nastolatek wstępnie przyznał się do pomalowania budynku. Okazało się także, że miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawą nieletniego zajmie się wkrótce sąd rodzinny. Administrator budynku wyceni zaś straty spowodowane uszkodzeniem mienia. Sprawca będzie musiał ponieść koszty odnowienia zniszczonej elewacji.

(fot. Policja Kraśnik)

5 komentarzy

  1. Lubi malować, to niech teraz pomaluje cały budynek.

  2. A po co sąd? 20 pał na d…, kopa w d… i do domu. Pomalować (najdroższy wykonawca) a fakturę przesłać rodzicom. Jak nie płacą to komornik. Dalej nie płaca areszt albo roboty społeczne.

  3. wuc zbiera owoce 500+ dla patologii

  4. Zapomnieliście napisać czy miał maseczkę czy nie.

  5. A nie można wezwać weterynarza żeby to coś uśpić, a potem zutylizować na poligonie.Zawsze to taniej.