Polsko-ukraińska granica bardziej strzeżona

Zwiększone siły pograniczników pilnują granicy z Ukrainą. Ruch utrzymuje się na stałym poziomie.

Pomimo konfliktów na Ukrainie, ruch na granicy polsko-ukraińskiej odbywa się bez większych problemów. Służby graniczne nie notują również większych różnic w ilości osób przekraczających granicę. Tymczasem znacznie wzmocniona została ochrona terenów przygranicznych. Ostatnio do służby w tym rejonie skierowano dodatkowych 71 funkcjonariuszy oraz samolot, a w gotowości pozostaje kolejnych 780 osób.

Polski odcinek granicy z Ukrainą, mający ponad 535 kilometrów ochraniają dwie jednostki Straży Granicznej: Nadbużański Oddział Straży Granicznej z Chełma oraz Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej z Przemyśla. Łącznie służy tam 4200 funkcjonariuszy w tym bezpośrednio na granicy 2400 funkcjonariuszy. -Każdej doby w ochronie granicy bierze udział ok. 120 polskich i polsko-ukraińskich patroli zaś z powietrza patrolują ją dwa śmigłowce Kania i skierowany w ten rejon samolot Wilga- wyjaśnia st. chor. Dariusz Sienicki ze Straży Granicznej. – W ostatnich dniach działania zostały wzmocnione i w nasz rejon oddelegowano z innych jednostek w kraju 71 funkcjonariuszy a gdy zajdzie potrzeba w gotowości jest kolejnych 780- dodaje Sienicki.

Pogranicznicy są również gotowi na masowy napływ migrantów z Ukrainy do naszego kraju. W wyjątkowych sytuacjach, nie muszą oni nawet posiadać kompletu dokumentów – Jeżeli wymagają tego względy humanitarne, cudzoziemcowi, który nie spełnia warunków dotyczących wjazdu określonych w ustawie komendant placówki Straży Granicznej, po uzyskaniu zgody Komendanta Głównego Straży Granicznej, może zezwolić na wjazd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na okres pobytu nie dłuższy niż 15 dni-wyjaśnia Dariusz Sienicki.

(fot. lublin112)
2014-03-07 21:33:43

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Charytatywny bieg Poland Business Run wystartuje dla Pana Zdzisława z Lubelszczyzny
Zaproszenie na otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce
Strefa gier – biblioteka otwiera się dla graczy
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Święto teatru studenckiego w Chatce Żaka!