Polski Związek Motorowy zawiesza zawody motocrossowe. To w związku z tragicznymi wypadkami

Najpierw po wypadku podczas zawodów motocrossowych życie stracił wielokrotny mistrz Polski 29-letni Łukasz Lonka, potem jedna z najlepszych lubelskich zawodniczek 15-letnia Wiktoria Wicińska. Do końca miesiąca rozgrywki zostały zawieszone.

Po ostatnich, tragicznych w skutkach wypadkach, do jakich doszło w trakcie zawodów motocrossowych, Polski Związek Motorowy postanowił zawiesić rozgrywanie wszystkich tego typu rozgrywek. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w niedzielę 7 lipca podczas odbywających się zawodów East Motocross Cup 2019, jakie odbywały się na torze w Nowodworze koło Lubartowa. Wtedy to wypadkowi uległ wielokrotny mistrz Polski 29-letni Łukasz Lonka. Poszkodowany zawodnik, na skutek odniesionych obrażeń zmarł kilka dni później w szpitalu.

Z kolei w sobotę 3 sierpnia, podczas odbywających się w Lipnie w województwie kujawsko – pomorskim Motocrossowych Mistrzostw Polski ORLEN MXMP, wypadkowi uległa zawodniczka klubu KM Cross Lublin Wiktoria Wicińska. W trakcie drugiego wyścigu kobiet, na jednym z zeskoków 15-latka spadła z motocykla. Następnie jednoślad upadł na zawodniczkę uderzając ją w głowę i plecy. Pomimo starań ratowników, nie udało się uratować życia lublinianki. Wiktoria była jedną z najlepszych lubelskich zawodniczek. Walczyła o tytuł mistrza Polski.

W związku z tym Polski Związek Motorowy poinformował o bezwzględnym zawieszeniu rozgrywania zawodów motocyklowych w konkurencji Motocross na wszystkich szczeblach. Decyzja ta obowiązuje do dnia 1 września 2019 r. włącznie. Zgodnie z kalendarzem, nie odbędzie się piąta runda Mistrzostw Polski MX w Sobieńczycach zaplanowana na 17 i 18 sierpnia. Zmiany w kalendarzach rozgrywek poszczególnych cykli imprez będą ogłaszane przez właściwe jednostki PZM w terminie późniejszym.

(fot. archiwum – zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. Jakby była jedną z najlepszych to by żyła.

 2. Czyli dopiero za miesiąc będą mogli się znowu zabijać?

 3. Ale wku… Takie komentarze jak by byla najlepsza by zyla ja nie wiem co za idioci maja dostep do internetu szkoda dziewczyny mloda byla zginela dla pasji ladna dziewczyna

 4. Senna też był najlepszy… Tylko, czy zawieszono wyścigi? Cóż to zmieni, że przez kilka tygodni w kraju nie będzie ścigania w zawodach pod patronatem PZMot? Takie pierdu, pierdu tylko dla kogo? Ludzie będą uprawiać motocross, czy to pod egidą starych geriatryków z PZMot co skończyli kariery na WSKach, czy też innych związków motorowych, niekoniecznie polskich. Co ta przerwa ma wnieść? Zmienią przepisy i zrobią zakaz pokonywania „hopki” z wyskokiem, czy też wprowadzą spadochron hamujący? Może wprowadzą hybrydy, takie to ekologiczne ostatnio.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6943zł -0.54%
  • GBP 5.2367zł -0.46%
  • EUR 4.5143zł -0.07%
  • CHF 4.077zł -0.46%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”