Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

W Polsce już grzmi. W regionie burze pojawią się po południu

Dzisiaj Polska znajduje się w obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Napływa do nas cieplejsze powietrze o zwiększonych zasobach wilgoci. Może dojść do rozwoju burz, lokalnie z opadami gradu i ulewnym deszczem oraz silnym wiatrem.

W sobotę na obszarze woj. lubelskiego mogą uformować się burze. Zwłaszcza w pasie zachodnich powiatów naszego regionu.

Najprawdopodobniej w godzinach południowych, bądź popołudniowych w powiatach takich jak: kraśnicki, opolski, puławski, rycki i łukowski mogą powstać burze. Niewykluczone, że będzie to południkowo ułożona strefa burz, której głównym zagrożeniem przy dużej wodności atmosfery mają być ulewne opady deszczu, prowadzące do lokalnych podtopień. Zjawisk burzowych nie można wykluczyć w powiecie radzyńskim, lubartowskim i lubelskim. W chwili obecnej strefa burz znajduje się nad województwem mazowieckim.

Oprócz ulewnych opadów deszczu, spodziewać się należy także gradu o średnicy od 1 cm do 2 cm, silnego wiatru do 70 km/h oraz dużej ilości wyładowań atmosferycznych.

Pojedyncze komórki burzowe możliwe są także poza wymienionymi powiatami, ale szansa na ich rozwój jest zdecydowanie mniejsza i wynosi w okolicach 30%. Również mogą przynieść grad, silny wiatr oraz ulewy.

Najprawdopodobniej zjawiska burzowe zaczną zanikać wieczorem, bądź wczesną nocą.

Ze względu na dużą lokalność zjawisk burzowych i w pewnym stopniu nieprzewidywalność zalecamy śledzić bieżące zobrazowania satelitarne, radarowe oraz detektory wyładowań. Niejednokrotnie zdarza się, że w jednej miejscowości przechodzi silna burza, gdy w tym samym czasie kilka kilometrów dalej panuje słoneczna aura.

BIEŻĄCE DANE RADAROWE, SATELITARNE I DETEKTORY WYŁADOWAŃ MOŻECIE ŚLEDZIĆ POD ADRESEM PONIŻEJ
http://fanipogody.pl/burza-nad-polska-radar-opadow

2018-05-26 09:57:58
(fot. FP)

11 komentarzy

 1. Będzie taka jak wczoraj? Bo wczoraj tym całym fanom pogody coś nie pykło.

  • I znowu nie udał się komentarz pod adresem Fanów Pogody, ponieważ burze były w regionie …
   Burze - ostatnie 24h

   • Tak, „burze były regionie” chyba w 2017 r.

    • Cóż, nie musimy przekonywać w komentarzach kogoś, kto nawet nie zadał sobie trudu sprawdzenia, czy prognoza się sprawdziła i czerpie satysfakcję z ciągłego komentowania na przekór, nie podpartego dowodami, nawet dostępnymi na stronach radarów burzowych. Jest to wręcz śmieszne :), bo pod każdą niemal prognozą ktoś pisze taki komentarz, nie mający zupełnie związku z rzeczywistością. Cóż, prognozy się sprawdzają, a ktoś ma frajdę z pisania komentarzy na przekór – już do tego przywykliśmy :).
     Miłego dnia.

     • Ja tam widzę, że autorowi też się nie chce sprawdzać tekstu, który napisał. „…Jet to wręcz śmieszne…”

    • Niektórzy mają problemy z odczytywaniem danych (: Widzisz te kropki fioletowe w Międzyrzeczu Podlaskim ? Tak, tam właśnie grzmiało, pozazdrościć ):
     A LFP cenię, mają fajną pasję i za to graty im.

   • Wystarczy sobie odpalić blitzortung, tam jest replay i każdy sobie sprawdzi, ze wczoraj żadnej burzy nie było tam.

 2. Potwierdzam.były.popadało nawet z 15 minut

 3. Janusz jak to Janusz, chipsy, telewizor, w tym wypadku jakiś telefon a być może i komputer do napisania zbędnego komentarza, trzeba zaistnieć, jak to Janusz.

  Informacje o pogodzie sa bardzo rzetelne i sprawdzone

  Pozdrawiam fanów pogody jak i redakcję:)

  • Heh, z tym Januszem to racja. 😉

   Sam bym się z nimi kiedyś wybrał na łowy 😉