Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Połowa uprawnionych mieszkańców wzięła udział w wyborach. Nowy wójt gminy Firlej oficjalnie wybrany

Wiadomo już, kto będzie rządził gminą Firlej do przyszłorocznych wyborów samorządowych. Walka była zacięta, jednak mieszkańcy podjęli ostateczną decyzję.

W niedzielę, w gminie Firlej, odbyła się druga tura przedterminowych wyborów. O stanowisko wójta walczyli Grzegorz Siwek i Małgorzata Zagojska. To oni dwa tygodnie temu, uzyskali największe poparcie mieszkańców. Jednak nie przekroczyło ono 50 proc. dlatego też konieczna była dogrywka.

W ostatnim czasie oboje kandydaci zawzięcie walczyli o głosy mieszkańców, ostatecznie okazało się, że bardziej przekonał ich do siebie Grzegorz Siwek, na którego zagłosowało 1 309 osób. Na Małgorzatę Zagojską głosy oddało 1 046 mieszkańców. Frekwencja wyniosła 50,71 proc. co oznacza, iż do lokali wyborczych udała się co druga uprawniona osoba.

Były to przedterminowe wybory ogłoszone po śmierci poprzedniego włodarza gminy, Dawida Tarnowskiego. Początkowo planowano, że z wyborem nowego wójta gmina wstrzyma się do przyszłorocznych wyborów samorządowych. Jednak w sierpniu premier powołał komisarza, którym został lokalny działacz Prawa i Sprawiedliwości i były lubartowski radny – Grzegorz Siwek. Wywołało to kontrowersje wśród części lokalnej społeczności, dlatego też gminni radni podjęli decyzję aby to mieszkańcy wskazali, kto ma kierować gminą.

O stanowisko wójta ubiegało się pięć osób. Oprócz Małgorzaty Zagojskiej i Grzegorza Siwka byli to: Marianna Powałka-Przybysz, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Firleju Jarosław Gryglicki a także nauczyciel Waldemar Turmowicz

2 komentarze

  1. No to zmienili, ile ta zabawa po3bów kosztowała?

  2. Poproszę o remont pomostu na kąpielisku 'Wodnik’

Dodaj komentarz

Z kraju