Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Półka na książki w parku, piknik rodzinny czy cygańska melodia. Mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego wybierają projekty Budżetu Obywatelskiego

W Tomaszowie Lubelskim ruszyło głosowanie na projekty III edycji Budżetu Obywatelskiego. Miasto przeznaczyło na ten cel 200 tys. złotych.

Mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego mogą już głosować na 14 projektów zgłoszonych do III edycji Budżetu Obywatelskiego. Do 16 lutego można oddawać głosy na trzy sposoby: za pośrednictwem formularza elektronicznego, tradycyjnie na papierowej karcie, którą będzie można oddać w sekretariacie Urzędu Miasta lub też korespondencyjnie. Każdy z mieszkańców może oddać jeden głos na wybrany projekt. Wśród nich są:

Budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z infrastrukturą pomiędzy ulicami Kopernika i Króla Zygmunta. Szacowany koszt projektu to 50 000 złotych. Nowy obiekt sportowy miałby być miejscem rozgrywek i promowania aktywnego oraz zdrowego stylu życia. Utworzone by zostało bezpieczne miejsce zabaw i spotkań dla społeczności lokalnej.

Budowa placu zabaw dla dzieci w tym montaż urządzeń do zabawy dla najmłodszych oraz do ćwiczeń dla dorosłych. Plac zabaw miałby powstać na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Przyszłość” przy ul. Łaszczowieckiej 18. Szacowany koszt to 49 997 złotych.

Wspieranie i promocja przedsięwzięcia „Piknik Rodzinny – Muzyczna Podróż z mieszkańcami miasta”. W tym projekcie chodzi o dostarczenie usług kulturalnych przez ZAS „Harmonia” i zaspokojenie rosnącego w letnim okresie zapotrzebowania na imprezy kulturalne, które będą satysfakcjonowały mieszkańców miasta. Dalszy rozwój i działalność zespołu „Harmonia” ma wpłynąć na promocję regionu jego walorów kulturalnych i turystycznych. Szacowany koszt projektu wynosi 20 000 złotych.

Centrum Artystyczno-informatyczne, które połączy zajęcia plastyczne z najnowszą techniką komputerową. „Centrum Artystyczno-informatyczne” to szansa na nowy kierunek nauczania, nowy przemysł i nowe perspektywy. Szacowany koszt wynosi 50 000 złotych.

Zagospodarowanie terenu w centrum miasta, wokół budynków wspólnot przy ul. J. Piłsudskiego i ul. Rogózieńskiej. Chodzi o poprawę bezpieczeństwa, funkcjonalności i walorów estetycznych. Do tego naprawę nawierzchni i stworzenie miejsc parkingowych, co ma wpłynąć na bezpieczeństwo pieszych i pojazdów oraz poprawić funkcjonalność terenu. Koszt inwestycji oszacowano na 50 000 złotych.

Projekt „Tomaszów Lubi czytać” to inicjatywa związana z popularyzacją czytelnictwa i wymianą książek tzw. „bookcrossing”. Zadanie ma na celu wybudowanie ogólnodostępnej, zabudowanej „półki na książki”, która usytuowana będzie na placu zabaw w Parku Miejskim. Ma to kosztować 3 250 złotych.

Promocja Miasta Tomaszów Lubelski poprzez cygańską melodię ma kosztować 24 800 złotych. Za tą kwotę planuje się zorganizować dwa koncerty zespołów romskich. Pierwszy w marcu, drugi w lipcu lub sierpniu. W koncertach zaplanowano występ dwóch różnych zespołów z innych miast, a także lokalnego zespołu „Tamburino”.

Iluminacja zabytkowej Cerkwi Prawosławnej w Tomaszowie Lubelskim jako podkreślenie walorów architektonicznych i wielokulturowości miasta ma kosztować 50 000 złotych. Iluminacja ma pozytywnie wpłynąć na podniesienie bezpieczeństwa otoczenia oraz walorów estetycznych centrum miasta. Dodatkowo chodzi o uwypuklenie walorów architektonicznych świątyni, co ma wpłynąć na pozytywny rozwój turystyki i zainteresowanie miastem, jego kulturą, tradycją i historią przodków.

Aktywna integracja z Akademią TKKT to projekt skierowany do mieszkańców miasta w każdym wieku: seniorów, dzieci, młodzieży czy też matek z dziećmi zainteresowanych aktywnym spędzaniem wolnego czasu. Działanie zakłada przeprowadzenie bezpłatnego weekendowego, 3-dniowego seminarium z zakresu sztuk walki z Mistrzem Świata w karate. Szacowany koszt projektu wynosi 15 900 złotych.

Zagospodarowanie terenu na os. Południe ul. Roztocze, Dolna polegające na stworzeniu terenu rekreacyjnego. W projekcie założono zakup i posadowienie elementów tworzących „zieloną plażę” z elementami do ćwiczeń i rekreacji na os. Południe. Całość ma kosztować 50 000 złotych.

Wypożyczalnia nartorolek dla mieszkańców Tomaszowa Lubelskiego do letniego uprawiania narciarstwa biegowego. Wypożyczalnia w okresie letnim działałaby na terenie OSiR Tomasovia przy torze do biegów na nartorolkach. Wypożyczalnia ma funkcjonować na zasadzie non profit, czyli być bezpłatna dla użytkowników. Koszt jej powstania oszacowano na 49 060 złotych.

Remont parkingu przy bloku ul. Króla Zygmunta 7 za 45 000 złotych.

Samoobsługowe stacje naprawy rowerów na terenie miasta to koszt 30 000 złotych. Projekt zakłada ich usytuowanie w trzech punktach: Rynek Miejski, Park Miejski oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Modernizacja placu zabaw znajdującego się przy ul. Promiennej 1 w Tomaszowie Lubelskim poprzez montaż nowych urządzeń do zabawy. Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 38 000 złotych.

(fot. UM)
2017-01-17 20:45:39

3 komentarze

  1. To nie jest Tomaszów Lubelski…

    • że na zdjęciu to nie Tomaszów? przyjrzyj się uważnie i cofnij kilka lat przed remont fontanny przy rondzie

  2. Półka na książki za 3 tysiące?? Nie lepiej przeznaczyć te pieniądze na książki do publicznej biblioteki??

Z kraju