Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Policyjny pościg za nietrzeźwym 18-latkiem w peugeocie. Doszło do kolizji

Świdniccy policjanci po pościgu zatrzymali 18-latka siedzącego za kierownicą peugeota. Młodzieniec był nietrzeźwy, co więcej posiada orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W minioną sobotę przed godziną 14.00 policjanci ze Świdnika, w trakcie prowadzenia pomiarów prędkości na ulicy Żwirki i Wigury w Świdniku, zauważyli jadącego z nadmierną prędkością młodego mężczyznę kierującego peugeotem. Policjant dał mu sygnał do zatrzymania się. Początkowo młodzieniec zwolnił, po czym nagle przyśpieszył i zaczął uciekać.

Mundurowi ruszyli za nim w pościg używając przy tym sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Po przejechaniu około dwóch kilometrów, kierowca peugeota stracił nad nim panowanie i uderzył w przydrożne barierki. Wraz z pasażerem próbował uciec pieszo, jednak uciekinierzy zostali zatrzymani. 18-letni kierowca auta tłumaczył, że nie zatrzymał się do kontroli, gdyż bał się konsekwencji.

Jak się okazało mieszkaniec Świdnika posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów, ponadto badanie alkomatem wykazało niecały promil alkoholu w jego organizmie.

Wkrótce 18-latka czekają surowe konsekwencje prawne, ponieważ odpowie za przekroczenie prędkości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i pomimo wydanego zakazu oraz za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka kara grzywny.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

20 komentarzy

  1. Hahaa …surowe konsekwencje 😉 uśmiałem się !! Dostanie drugi zakaz i heja 😉 Są majstry, co takich surowych konsekwencji dostali kilkanaście i włos im z pijackiego łba nie spadł 😉

  2. mlode glupie kiedy 18 tkowi zabrali prawo jazdy? jak od poczatku chleje to napewno dostanie 2 zakaz i sie przejmie tym jak krowa na miedzy

  3. Może zanim kogoś zabije sam się wyeliminuje? Bo na polskie prawoto nie mamy co liczyć w temacie eliminacji idiotów z dróg.

  4. Dostanie ponad 10 000 i pójdzie siedzieć albo zawiasy.

  5. Jakoś nie pojmuję, sam byłem młody, różne rzeczy się robiło, najczęściej za dużo osób w aucie, czasem nie dokońca sprawny pojazd, bez przeglądu, kierowca na lekkim „cyku”, lecz jadąc rozważnie, ani za szybko, ani za wolno, zatrzymując się na „STOP”, i warunkowym w prawo zawsze udawało się dotrzeć bez kontroli/konsekwencji…
    Jeszcze bardziej kretyńskie jest gdy osoba przewożąca kontrabandę (trzeźwy, nie naćpany), wpada przez jazdę 75 w terenie zabudowanym…

  6. Ciekawe czy „wysoki” sąd stanie na wysokości zadania i wyeliminuje młodego patola na dwa trzy lata. W sensie posadzi.

  7. Byle do 13 grudnia, zabiorą wózek i będzie naginał zygzakiem z buta.

  8. Bo w tym kraju nie można sobie na kacu pojechać jak normalny człowiek, tylko aferę robią, małolatów stresują chore prawo.

Z kraju