690 680 960

Policyjne kontrole z drona. Kierowca BMW z mandatem, kamera „podglądała” też pieszych (wideo)

W miniony wtorek policjanci prowadzili kontrole z drona. Mundurowi zwracali uwagę na kierowców popełniających wykroczenia na drodze, ale również „podglądali” pieszych i ich zachowanie na przejściach.

We wtorek policjanci z Chełma i Lublina prowadzili wspólne działania z wykorzystaniem drona, mające na celu obserwowanie zachowań kierujących jak i pieszych. Kontrole odbywały się na drodze krajowej numer 12 oraz w centrum Chełma.

W oko kamery wpadł m.in. kierowca BMW, który wyprzedzał pojazd na podwójnej linii ciągłej. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej i ukarany mandatem. Kolejne nagrania zarejestrowały, że kierowcy z Chełma respektują nowe przepisy, które uległy zmianie 1 czerwca. Również nie zaobserwowano pieszych, którzy przechodząc przez przejście korzystali z telefonu komórkowego.

Działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego mają za zadanie poprawę bezpieczeństwa na drogach. Kolejne kontrole na pewno będą przeprowadzane w przyszłości.

(fot. wideo Policja Lublin)

21 komentarzy

  1. pare razy wysłame filmik z takimi popisami. nr tablic czas mijsce i odp policji, że prosze sie stawic zlozyc zeznania. czym sie rozni filmik z drona od filmika z kamery?

  2. Pitu,pitu.. w czwartek wieczorek na Narutowicza kilka osob przechodząc przez przejscie gapily sie w telefony, ale policja przepuszczajac je nic nie widziala! To jak to jest z respektowaniem tych przepisow…?

  3. Człowiek zjeżdżający na pas awaryjny powoduje , że mogą się wyminąć w jednej linii, zupełnie bezpiecznie trzy pojazdy, należy mu się nagroda,a nie kara

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku