Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o pedofilię. Ofiary to dziewczynki z czterech województw, w tym lubelskiego

Kryminalni z Katowic zatrzymali 60-latka, który odpowie za przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec osób małoletnich poniżej 15 roku życia. Wśród ofiar są dziewczynki z czterech województw, w tym lubelskiego.

W 2019 r. zostało wszczęte śledztwo przez Prokuraturę Rejonową w Myszkowie dotyczące przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec osób małoletnich poniżej 15 roku życia. Podejrzanym w tej sprawie był 60-latek z terenu woj. zachodniopomorskiego.

Śledczy z Katowic ustalili, że mężczyzna za pomocą komunikatorów internetowych nawiązywał relacje z młodymi kobietami i dziewczynkami, które namawiał w trakcie rozmów do bezpośrednich spotkań. Jak się okazało, 60-latek nie przebywał na terenie Polski lecz w Wielkiej Brytanii.

Przy współpracy z polskim oficerem łącznikowym policjanci ustalili jego aktualne miejsce zamieszkania w Wielkiej Brytanii tj. miejscowość Peterborough. Za podejrzanym został wydany list gończy. W grudniu 2019 roku mężczyzna przyjechał do Polski i został zatrzymany na terenie Szczecina. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące zgwałcenia osoby małoletniej poniżej lat 15, dopuszczenie się innej czynności seksualnej wobec takiej osoby, uwodzenia osób małoletnich poniżej lat 15 z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych i telekomunikacyjnych, a także produkowania, posiadania i przechowywania treści pornograficznych związanych z użyciem przemocy.

Jak ustalili policjanci, sprawca dopuścił się przestępstw wobec dziewczynek, które nie miały ukończonych 15 lat. 60-latek działał w 2018 i 2019 roku na terenie czterech województw – śląskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego i lubelskiego. Sprawca od momentu zatrzymania przebywa w areszcie. Z popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15.

(fot. Policja)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. a z której parafii ?

  • kastracja mechaniczna…wykonana przez weterynarza…jak skończy kastrowanie byków…tym samym skalpelem

 2. Rodzice zapracowani…

 3. Pozwólcie, że przytoczę jedno z sztandarowych haseł tego forum.
  „Jeżeli rodzice nie nauczyli dzieci ostrożności, to niech teraz na to, że ktoś inny zapewni tym dzieciom bezpieczeństwo.”

  Jeżeli dziecko wchodzi komuś pod koła/do łóżka to kto jest wtedy winien tego, że dziecko zostanie rozjechane/wykorzystane seksualnie?

 4. Franiu ,jesteś „ekspertem ” w każdej dziedzinie życia ,ktoś taki jak ty to skarb .Szkoda ze marnujesz swój „talent” pisząc tylko komentarze ,ten kraj potrzebuje takich ‚talentow „

 5. On tylko uległ pokusie cytując jednego z większych ówczesnych hipokrytów.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew