Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci w mieszkaniu 70-latki natrafili na zacier, nielegalny alkohol, tytoń oraz aparaturę do produkcji trunku

Opolscy policjanci ujawnili w mieszkaniu 70-latki nielegalny alkohol oraz 11 kg nielegalnego tytoniu. Wkrótce kobieta stanie przed sądem, grozi jej wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności.

Policjanci z Opola Lubelskiego od pewnego czasu podejrzewali, ze 70-latka z gminy Poniatowa może zajmować się nielegalną produkcją alkoholu. W środę rano mundurowi weszli do mieszkania kobiety w celu przeszukania.

Jak się okazało, funkcjonariusze odnaleźli tam aparaturę do wytwarzania alkoholu etylowego domowym sposobem, 30 litrów tzw. zacieru oraz 11 kg nielegalnego tytoniu. Policjanci wyliczyli, że gdyby towar trafił na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności podatkowych wyniosłyby blisko 6 tys. złotych.

70-latka odpowie wkrótce przed sądem za wytwarzanie wyrobów alkoholowych oraz posiadanie nielegalnego tytoniu. Kobiecie grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do roku. Kobieta będzie musiała również pożegnać się z zabezpieczonym sprzętem, zacierem i tytoniem.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

30 komentarzy

  1. Po co łapać bandytó, gangsterów, mafiozów – bo oni nie podadzą się łatwo, będą kręcić, ukrywać się, a mogą nawet do Szanownych Panów Psów powiedzieć „ty k……”.
    Lepiej złapac taką babcię, spokojna, łatwo się ją zakuje w kajdanki, nakrzyczy się na nią na komendzie, żeby efekt był, wykaże się też prokuratura i sąd dając najwyższy możliwy wymiar kary.
    A i Szanowni Panowie Policjanci będą mieli co sobie popić i zapalić po pracy.
    Bo już widzę jak ten bimber trafia do magazynów policji….. 😀 😀

Z kraju

Sport