Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci uratowali porzucone koty (zdjęcia)

Radzyńscy policjanci uratowali dwa małe koty, porzucone w rejonie drogi krajowej numer 19. Zwierzęta wchodziły pod samochody, a kierowcy próbowali je omijać. Funkcjonariusze wstrzymali ruch, złapali zwierzaki i zawieźli do weterynarza.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Jurki, na terenie gmina Kąkolewnica, na drodze krajowej nr 19. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim pełniąc służbę zauważyli, jak kierowcy pojazdów ciężarowych hamowali starając się ominąć jakąś przeszkodę na jezdni.

Jak się okazało, na drodze znajdowały się dwa małe koty. Zwierzaki najprawdopodobniej zostały przez kogoś porzucone.

Funkcjonariusze zainteresowali się tą sytuacją i przy pomocy innych kierowców złapali kociaki, a następnie zawieźli je do lekarza weterynarii.

Policjanci uratowali porzucone koty (zdjęcia)

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

14 komentarzy

 1. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

  Funkcjonariusze wstrzymali ruch, złapali zwierzaki i zawieźli do weterynarza…
  I to bym nazwała (Boże uchowaj, nie złośliwie): żyć jak pies z kotem !!!
  Udanych, zdrowych świąt chłopaki !!!

 2. Jeden pan bez rękawiczek. A co jeśli kot był wściekły i go podrapał?

  • Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

   Za bardzo ci pod deklem fermentuje, Niezaszczepiony 😆

 3. Koty też mogą mieć Sars cov dwa,co za ryzyko,

 4. Szkoda że funkcjonariusze Policji, tak ochoczo nie łapią bandziorów, tylko umarzają sprawy albo po 8 m-cach zwracają się do społeczeństwa o rozpoznanie z nagrania a jak nie to umorzonko. Na interwencję jak jest awantura lub libacja patusów, bądź dochodzi do innego zdarzenia, nierzadko czeka się ponad 1,5 h, albo wcale się nie pojawiają. Ale kota uratowali, nie no sukces. Należało by wystąpić o medal lub przyznać dyplom. Takie to trochę żenujące, biorąc na wzgląd obecny stosunek do wykonywanej służby i obowiązków, patrząc przez pryzmat Policji i jej funkcjonariuszy jako całego organu.

 5. Brawo Polska policja oh ah jacy jesteście wspaniali
  Może Was za dużo, ze juz się zajmujecie takimi bzdetami

  • Również matka, a w dodatku Polka

   Może dla jednych tylko kocie życie, ale życie…
   Ten kto nie lubi zwierząt, ten i siebie ledwo akceptuje…
   Szkoda mi ciebie Jarecki… marnie skończysz

 6. Koty na pewno bez maseczek- inaczej żaden pies by się nimi nie zainteresował

 7. Pokrzepiające info d,ieonych mamy policjantów .W tej informacji brakuje mi tylko najważniejszego.,..czyli że funkcjonariusze prowadzą intensywne poszukiwania właściciela który porzucając kotki naraził je na utratę życia i zdrowia …..no i oczywiście tego ile mu za to grozi

 8. Do tego tylko ta pisowska milicja się nadaje, aaaa jeszcze do łapania ludzi bez masek. Reszty nie potrafią ogarnąć.

  • Zapraszam do Janowa lubelskiego. Burdel w centrum miasteczka. Wszędzie bez ładu zaparkowane auta! W ryneczku. Piesi przejść swobodnie nie mogą a z wózkiem z dzieckiem czasami to niemożliwe! Auta wręcz stoją na chodnikach. A policja zamiast pilnować wystawiac mandaty,pilnuje ludzi w Biedronce i im wystawia mandaty za brak maseczek.
   Dziwne to miasteczko i dziwna sytuacja że policja tam daje przyzwolenie na tego typu sytuacje. Ktos się tym powinien wreszcie tym zająć.

 9. Czy te koty są do oddania? Ten siwy jest piękny.

 10. Jak się ogląda takie obrazki to przychodzi zażenowanie i niesmak. Policja ratuje kotki…..jakiś cwanaik od PR w USA wymyślił takie głupoty pod publiczke aby ocieplić wizerunek nielubianej przez obywateli formacji. Ale to u nas napewno nie przynosi skutku a wręcz odwrotnie.
  Od ratowania kotów to są odpowiednie fundacje.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo