690 680 960

Policjanci szykują się na majówkę. Będzie więcej patroli oraz stanowcze reakcje wobec piratów drogowych

Ubiegłoroczny długi weekend majowy na drogach naszego regionu przebiegał pod znakiem tragicznych w skutkach wypadków. W tym roku policjanci zamierzają zrobić wszystko, aby poprawić bezpieczeństwo.

Znacznie więcej funkcjonariuszy drogówki pojawi się w najbliższych dniach na drogach naszego regionu. Powodem jest długi weekend majowy, który wiele osób przeznacza na rodzinne wyjazdy. Aby podróże były bezpieczne, policjanci będą sprawdzać, czy kierowcy poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Będą również kontrolować trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w bezpieczny sposób.

Podczas ubiegłorocznego weekendu majowego, od 28 kwietnia do 03 maja, na drogach województwa lubelskiego doszło do 17 wypadków, w których 20 osób zostało rannych a 5 osób zmarło w wyniku doznanych obrażeń. Odnotowano 307 kolizji drogowych.

Ze względu, iż na drogach z dnia na dzień pojawia się coraz więcej motocyklistów, warto pamiętać o zastosowaniu zasady „ograniczonego zaufania”. Do tego należy odpowiednio wcześniej sygnalizować swoje zamiary na drodze. Szczególnie chodzi o manewry wyprzedzania i omijania, zmiany kierunku lub pasa ruchu oraz zatrzymanie i postój. Kierowcy ciężarówek powinni też pamiętać o zakazie ruchu tych pojazdów w dniach: 01 i 03 maja od godz. 8.00 do 22.00 oraz w dniach 30 kwietnia i 02 maja w godz. 18.00 – 22.00.

(fot. policja)
2018-04-29 10:00:44

19 komentarzy

 1. Polecam zwrócić uwagę na samochody jadące skrajnym lewym pasem ruchu, podczas gdy prawy jest wolny oraz na kierowców, którzy nie używają kierunkowskazów.

  • zxcv99 To chyba w szczególności kierunkowskazów nie używają kierowcy jednej konkretnej marki – wyjaśnienie poniżej

   https://youtu.be/nSuvwNcINFM

   Pozdrawiam ?

   • Kierunkowskazów nie używają tylko słoiki i nie ma znaczenia gdzie aktualnie mieszkają. Oni wychowali się na polu a tam nie używa się kierunkowskazów.

  • Miejmy nadzieję że zwrócą uwagę na tych, którzy zasuwają lewym pasem ile fabryka dała nie zważając na ograniczenia prędkości

  • mandacik plus punkty za wiatr

   Prawy pas ze względu na stan nawierzchni przeznaczony jest tylko i wyłącznie dla SUW-ów i ciągników. Prędkość nie ma znaczenia bo przecież wszyscy jeżdżą z obowiązującą prędkością 50 km/godz, a w niektórych miejscach do 70 km/godz. dzięki temu ruch jest płynny i funkcjonuje zielona fala.

 2. … zapraszam policje na ul. Dożynkową . Młody burak w czarnym bmw !!!

 3. Surowosc wzgledem piratów-przekroczysz o 20 na godzine i 500.

  • Proponuję zapoznać się z taryfikatorem niż bzdury smarować. Chyba, że są to pobożne życzenia.

 4. Z tych „polowań na czarownice”, cieszem siem jak nie wiem co – albo jeszcze bardziej.
  Żeby tylko nie okazało się, że ścigani będą tylko Obywatele gorszego sortu, a ten lepszy sort wyreklamuje sie w sądach przez układy i plecy w sądach.

 5. Coś ich kiepsko widać na DK 19 Lublin-Janów Lubelski , a motocykliści szaleją , dzisiaj mijali mnie naraz jeden z prawej drugi z lewej ciekawe w które lusterko mam patrzeć.

 6. No to 2 osoby już są z tego fiata co go idiota wziął za ?️.

 7. ty słoiku już nawiozłeś od mamy widać było wczoraj na kraśnickiej jak jadą same słoiki lu po zapasy na to POLE

 8. Może by tak policja wzięła się za sprawdzenie szeryfów drogowych, co to poza terenem zabudowanym jadą 50km/h, albo ciągną się lewym pasem drogi, zmuszając innym użytkowników do wyprzedzania albo ograniczając swobodną jazdę szybszym pasem jezdni. To niemniejsi egoiści niż drogowi wariaci. Jednym i drugim wydaje się, że na drodze istnieją tylko oni sami.

 9. Zwrócić uwagę na kierowców komunikacji miejskiej co wyprawiają !!

Kursy walut

 • USD 4.0181zł -0.04%
 • GBP 5.0458zł -0.27%
 • EUR 4.3303zł -0.07%
 • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas