690 680 960

Policjanci prowadzili kontrole z drona, posypały się mandaty

Coraz częściej, na różnych odcinkach dróg krajowych, lubelscy policjanci podpatrują z drona poczynania kierowców. Ci, którzy łamią przepisy ruchu drogowego, muszą się liczyć z karą w postaci mandatu. Tak było wczoraj na drodze krajowej nr 2.

W czwartek na terenie powiatu bialskiego policjanci ruchu drogowego, przy wykorzystaniu policyjnego drona, monitorowali zachowania kierowców, jadących drogą krajową nr 2 w rejonie miejscowości Rogoźniczka.

Po raz pierwszy na tym terenie do ujawniania kierowców popełniających wykroczenia użyto bezzałogowy statek powietrzny. Informacje o nieodpowiedzialnych kierowcach, przekazywane były bezpośrednio funkcjonariuszom bialskiej drogówki.

Podczas podniebnej pracy drona mundurowi ujawnili wykroczenia drogowe polegające na wyprzedzaniu przez kierujących pojazdami w miejscach niedozwolonych. Wszyscy kierujący, których zarejestrowała kamera, zostali zatrzymani do kontroli drogowej, a za popełnione wykroczenie ponieśli konsekwencje w postaci mandatów i punktów karnych.

(fot. Policja Lublin)

5 komentarzy

 1. W Poznaniu likwidują fotoradar, bo nikt nie jest w stanie obsłużyć kilkudziesięciu tysięcy wykroczeń zarejestrowanych każdego miesiąca.
  A tu ile kierujących pouczono? 2 czy 3 ? To jest robota. Trzeba wiedzieć jak robić, żeby się nie narobić. To jest sztuka. Jutro akcja specjalna. Taka w związku z wakacjami. Opowiadanie dzieciom o tym, że muszą uważać na drodze i rozdawanie odblasków.

 2. Już Yanosik piracikom nie pomoże

  • hxxps://www.spyshop.pl/skuteczny-zagluszacz-dronow-defender-zoro-dz-b1-1339.html
   Mogą się kiedyś chłopaki zdziwić. 😉

 3. A czy Policja zgłosiła loty do PAŻP-u (Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej) ??? I czy aby napewno dron był w zasiegu wzroku ? Bo żeby latać poza zasiegiej trzeba mieć inne uprawnienia, a takich w Policji nie robią. Czyli co przekroczenie uprawnień? I narażanie zdrowia i życia ludzkiego latanie nad ludźmi i pojazdami może wpłynąć na wypadek lub uszkodzenie mienia prywatnego.
  Pzdr.

  • Obecnie do każdego drona posiadającego kamerę, bez względu na jego wagę wymagane są uprawnienia do sterowania nim w powietrzu.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku