Policjanci poszukują tej osoby. Chodzi o „propagowania ustroju faszystowskiego, a także nienawiści na tle różnic narodowościowych” (wideo)

Policjanci z Lubartowa poszukują osoby widocznej na nagraniu do sprawy zniszczenia elewacji wiaty przystankowej w Sernikach. Sprawca na ścianach przystanku naniósł farbą rysunki nawołujące do propagowania ustroju faszystowskiego, a także nienawiści na tle różnic narodowościowych.

Do zdarzenia doszło w nocy 26 lutego w Sernikach w powiecie lubartowskim. Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, ze około godziny 3:30 nieznany sprawca naniósł farbą rysunki nawołujące do propagowania ustroju faszystowskiego, a także nienawiści na tle różnic narodowościowych.

Jak informują mundurowi, na opublikowanym przez nich nagraniu widać przejeżdżającego na rowerze mężczyznę. Ubrany był on ciemną bluzę z kapturem, ciemne spodnie. Poruszał się rowerem typu górskiego, koloru najprawdopodobniej ciemnobordowego lub czerwonego.

 

Ktokolwiek rozpoznaje mężczyznę na publikowanym nagraniu z zabezpieczonego monitoringu lub posiada jakiekolwiek informacje o sprawcy tego zdarzenia, proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Lubartowie pod numerem telefonu: 47 81 252 90 lub numer alarmowy 112.

(fot. wideo Policja Lubartów)

Zobacz również

44 komentarze

  1. Kaczora i jego kolesi z tymi samymi zarzutami nie szukają?

  2. Chciałbym by moje posty były widoczne

    A czy z równą gorliwością będą ścigani przestępcy propagujący symbole totalitarne: Marksa, ZSSR, Lenina?

    Jest taki, towarzysz na yt co go do więzienia powinni wsadzić, a dobrze się miewa i propaguje komunizm wśród średnio inteligentnej młodzieży

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności