690 680 960

Policjanci poszukują nagrań z wypadku na torze motocrossowym w Nowodworze

Lubartowscy policjanci poszukują nagrań, na których zarejestrowany został wypadek z udziałem 29-letniego Łukasza Lonki. Materiały wideo należy dostarczyć do komendy Policji w Lubartowie.

W minioną niedzielę 7 lipca podczas odbywających się zawodów sportowych na torze motocrossowym w Nowodworze, wypadkowi uległ 29-letni Łukasz Lonka. Poszkodowany zawodnik, na skutek odniesionych obrażeń, zmarł kilka dni później w szpitalu.

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Mundurowi proszą wszystkie osoby, które były w tym czasie na miejscu zdarzenia i posiadają nagrania lub zdjęcia z wypadku, o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Lubartowie.

Można zgłaszać się osobiście w komendzie Policji przy ul. Lubelskiej 57A w Lubartowie lub telefonicznie, dzwoniąc pod nr (81) 852 62 10, (81) 852 62 29 lub 112.

(fot. nadesłane)

9 komentarzy

 1. I niby co takie nagranie ma wnieść do sprawy? Szukanie na siłę kozła ofiarnego? To nie była droga publiczna, nikt nikomu nie wymusił pierwszenstwa,a może milicja obliczy prędkość i napiszą, że nie przystosował zawodnik prędkości do warunków na torze? To był wypadek, przez nikogo nie zawiniony, chodź w dzisiejszych czasach, prokuratura twierdził, że nawet zlamane drzewo na drodze to musi być jakiejś osoby wina. Szkoda chłopaka, fajny z niego był gość i zawodnik z wielkim talentem, ale takie są sporty motorowe, że zawsze może zdarzyć się wypadek i wszyscy uprawiający ten sport doskonale zdają sobie z tago sprawę.

  • Dokładnie. Byłem w sobotę i w klasie master jeden z zawodników po skoku walnął o ziemię i koziołkował… wstał otrzepał się z piachu, odpalił motor i pojechał dalej. Upadki się zdarzają i zwykle poza potłuczeniem, wyjątkowo złamaniem nic się nie dzieje. Lonka miał po prostu wielkiego pecha . Szkoda chłopaka i jego rodziny. {*}

   • Ale problem taki że żyjemy w socjalistycznej EU ! I żaden z tych socjalistów nie pojmuje w swojej tępej głowie że ludzie chcą być wolni i robić co chcą, akceptując ryzyko swojej pasji ! Nikt nie zmusza alpinistów, kierowców rajdowych, paralotniarzy,strażaków czy żołnierzy, robią to co kochają i mają świadomość że ryzykują swoim życiem. A wypadki były są i będą, człowiek się pośliźnie w łazience i może tak przywalić banią że zejdzie, to co zakażmy kąpieli xD :)))

    • dokładnie, sami „życie” spędzają za biurkiem i przed telewizorem, w wieku 40 lat zawały, choroby wieńcowe, cukrzyce itp obciążając system zdrowotny a robią problem z tego, że ktoś miał pasję…

 2. Ale czego oni szukają? Po co te nagrania?

 3. Takie są po prostu procedury. Po śmiertelnym wypadku Senny(taki kierowca wyścigowy,który bił rekordy zanim fani F1 znad Wisły nie mogli nawet pomarzyć o Polaku w F1,a teraz wysmiewają Kubicę),szef Williamsa (Frank Williams ) też miał postawiony zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Organizator GP San Marino zresztą też.

 4. Anonymous dobrze prawisz tlen i defibrylator to podstawa przy NZK nie pisząc o rurkach i maskach oraz lekach. Ambulans na imprezach to nie wszystko.

 5. Droga redakcjo… A dlaczego mój komentarz został usunięty? W jaki sposób naruszył regulamin? Czyżby coś na zasadzie „uderz w stół”?

  • Na wniosek osób, pod których adresem był ten komentarz. W związku z nim mają podjąć kroki prawne.

Kursy walut

 • USD 3.9478zł -0.68%
 • GBP 5.0066zł -0.26%
 • EUR 4.3327zł -0.49%
 • CHF 4.5031zł -0.32%

Polub nas