690 680 960

Policjanci podsumowali wakacje na drogach regionu. Więcej ofiar śmiertelnych niż rok temu

Lubelscy policjanci podsumowali wakacje na drogach regionu. W 291 wypadkach śmierć poniosło 49 osób, rannych zaś zostało 307 osób.

Lubelscy policjanci podsumowali wakacje na drogach regionu. W ciągu dwóch miesięcy odnotowano 3664 zdarzenia drogowe, w roku ubiegłym było ich 4166. Niestety w 291 wypadkach 49 osób poniosło śmierć. Najliczniejszą grupę ofiar stanowili użytkownicy samochodów osobowych – 22, kolejno piesi – 12 i motocykliści – 9. Obrażenia w wypadkach odniosło 307 osób. W analogicznym okresie roku 2017 doszło do 280 wypadków, w których zginęło 31 osób, a 341 zostało rannych. Pomimo mniejszej liczby wypadków na drogach regionu, tegoroczne wakacje były tragiczniejsze.

Policjanci podczas codziennych zadań skontrolowali 700 autokarów, w tym na prośbę rodziców i opiekunów blisko 310. W kilku przypadkach kierujący autokarami znajdowali się w po użyciu alkoholu bądź w stanie nietrzeźwości. Co ważne i co należy podkreślić, stan techniczny autokarów, świadomość kierowców, właścicieli firm i przewoźników z roku na rok się poprawiają.

W okresie wakacyjnym w wodach na terenie naszego województwa utonęło 6 osób, dla porównania w ubiegłym roku utonęło ich 7. Co ważne w lipcu i sierpniu w tej statystyce nie było dzieci. Główne przyczyny tych tragicznych w skutkach zdarzeń na wodą to niezmiennie: brawura, brak wyobraźni, ostrożności i niestety także alkohol.

68-133732_g

2018-09-03 14:54:53
(fot. KWP Lublin)

10 komentarzy

 1. A ilu pijaków?

 2. rzecznik policjowy

  Jak jest mniej wypadków to wszystkie stacje podają że zasługa policji,a jak jest więcej to co ?….no wina policji oczywiście !!!

  • Przypuszczam, że strajk policji a związku z tym poczucie bezkarności przez wielu kierujących dał się we znaki. Poza tym co to wogóle za kontrole. W piątek rozpoczęcie akcji szkoła, miałem kontrolę i co? Sprawdzili dokumenty i nawet alkomatem nie poczęstowali. Jak jadę busem to za każdym razem dmuchanie a jak osobówką, to po co. Przecież w osobówkach nie jeżdżą pijani kierowcy.

 3. Tej blondynie to dałbym zakuć się w kajdanki …..

 4. Dobrze idzie drogowe ludobójstwo. Bułgaria i Rumunia nie mają szans.

  • Cofnij się do epoki kamienia łupanego, intelektualnie będzie w sam raz na twoim poziomie, a i w końcu nie będzie tych znienawidzonych przez ciebie samochodów.

 5. Kolejny rok z rzędu (od czasu likwidacji prawie wszystkich fotoradarów w 2016 roku) ofiar więcej na drogach. I to pomimo oddawania wciąż nowych ekspresówek, poprawy stanu starych dróg, bezpieczniejszych samochodów itp.
  Ruch drogowy oczywiście rośnie, ale pomiędzy latami 2005-2015 również rósł, a pomimo tego liczba ofiar malała. Oklaski dla wszystkich przeciwników fotoradarów – to wasze osiągniecie.

 6. Anna pawlak była

  Ciekawe ile to osób z kmp i kwp sumowało te wyniki????I

 7. A dlaczego te kobiety nie mają na głowach czapek? To tak można?

 8. Więcej ofiar śmiertelnych niż rok temu – bo ludzie zrozumieli, ze pośrednictwo szpitali niepotrzebnie podnosi koszty pogrzebów

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…