Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci po zamieszkach w Warszawie analizują nagrania. „Alkohol wzmaga agresję, blisko połowa z zatrzymanych była nietrzeźwa” (wideo)

Policjanci analizują nagrania po wczorajszych zamieszkach w Warszawie. Jak przekazują, blisko połowa z zatrzymanych była nietrzeźwa. Rekordzista miał 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Stołeczna policja analizuje zabezpieczony materiał wideo z wczorajszych zamieszek w Warszawie. Chodzi m.in. o ustalenie osób rzucających w mundurowych m.in. kostką brukową, a także tych, którzy atakowali policjantów.

– Cały czas trwa analiza nagrań z dzisiejszych wydarzeń. Niestety w wielu przypadkach mamy do czynienia z prowokacyjnym zachowaniem wobec policjantów. Nie brakuje również przypadków braku szacunku dla barw narodowych – poinformowała Policja Warszawa.

Policjanci dodają, że niestety w trakcie zamieszek doszło do przejawów braku szacunku do barw narodowych. Trwa obecnie analiza prawna zgromadzonych materiałów.

– Trzynastu policjantów trafiło do szpitali. Udzielana jest im pomoc medyczna. Niestety uraz głowy jednego z nich jest na tyle poważny, że musi pozostać w szpitalu na obserwacji – wyjaśnia Policja Warszawa.

Uwaga wulgaryzmy!

Jak wyjaśniają policjanci część z zatrzymanych była pod wpływem alkoholu.

– Alkohol wzmaga agresję. Wczoraj spośród 26 osób zatrzymanych blisko połowa była nietrzeźwa. Rekordzista miał 1.6 promila alkoholu w organizmie – informuję mundurowi.

W sieci krążą nagrania rejestrowane również przez manifestujących, na których widać, jak oceniają, prowokacyjne zachowania policjantów wobec rolników. Chodzi tutaj m.in. o atakowanie gazem łzawiącym, brutalne zatrzymania, a nawet rzucanie kostką brukową w kierunku protestujących. Wszystkie te nagrania są analizowane.

Głos w sprawie protestów zabrał również szef MSWiA Marcin Kierwiński.

– Większość protestujących rolników przyjechało tutaj rzeczywiście, żeby protestować. Niestety byli także bandyci, którzy atakowali policję. Zatrzymano 23 prowokatorów.

75 komentarzy

  1. W Warszawie rannych zostało 14 policjantów, żaden zadymiarz nie ucierpiał. To jest najlepsze podsumowanie tego co się działo. Można pisać głupoty, obrażać innych ale tego nic nie zmienia, żadna demagogia. We Wrocławiu natomiast straty 140 tysięcy złotych po „proteście” „rolników”. Elewacja budynku urzędu wojewódzkiego zdemolowana, schody zniszczone. To nie są manifestacje, to jest chuligaństwo.

  2. Milicja jak widać kultywuje „chlubne” tradycje ZOMO. POkazali ciemnym chłopom, że warszawka nie jest dla chamów ze wsi tylko dla „elyt” z WSI. Gaulaiter Tusk, tak jak wcześniej zaplanował, zrobił z rolników pijanych bandytów którzy napadli bezbronnych i pokojowo nastawionych milicjantów. Taka to jest ta uśmiechnięta POlska.

  3. Ryż szwab specjalnie wysłał zadymiarzy którzy rzucali kostką a później chowali się za milicją wszystko jest nagrane.

  4. Policja rzuca kostką w rolników sic.

  5. jeżeli alkohol wzmaga agresję to większość zomowców była pod wpływem

  6. Brawo rolnicy jesteśmy z wami

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport