Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci pilotowali przez ponad 100 km pojazd z ciężarną kobietą (wideo)

Policjanci z pięciu powiatów pomogli bezpiecznie dotrzeć do szpitala kobiecie z zagrożoną ciążą. Policyjny pilotaż trwał ponad 100 kilometrów.

Wczoraj przed południem policjanci otrzymali komunikat z WCPR, że kierująca pojazdem marki Volvo wiezie do szpitala w Lublinie kobietę z zagrożoną ciążą. Potrzebna była pilna pomoc, aby bezpiecznie dotrzeć do szpitala.

Po otrzymanej informacji dyżurny policji wysłał patrol ruchu drogowego, by ten pilotował auto. Następnie dyżurny z Tomaszowa Lubelskiego przekazał informację o pilotażu dyżurnym z Zamościa i Krasnegostawu, prosząc o pomoc i sprawne przejęcie eskorty w drodze do Lublina.

W sumie w trwającym ponad 100 kilometrów pilotażu udział brali policjanci z pięciu powiatów. Pojazd z kobietą bezpiecznie dotarł do szpitala w Lublinie.

(fot. wideo Policja Lublin)

17 komentarzy

  1. To w Zamościu porodówki niema?

  2. Teoretycznie oddział neonatologiczny w Zamościu ma 3 stopień referencyjności, czyli najwyższy. Ale termin „ciąża zagrożona” może oznaczać wiele rzeczy i nie wiemy czy w Zamościu byliby w stanie im pomóc. Jest to dobry szpital ale to mogło nie wystarczyć w tym przypadku. I „nie” z czasownikami piszemy osobno, czyli w tym przypadku ” nie ma” a nie „niema”.

  3. nie twierdzę, że w tym przypadku wizyta w LU była zbyteczna, ale proceder jeżdżenia z powiatu do innego powiatu, aby urodzić dziecko jest nagminny – w komunistycznych głowach to siedzi, przeszło z rodziców na obecnych rodziców – znam to z własnej rodziny niestety…

    • O to to.
      W Zamościu jest szpital o 3 stopniu referencyjności.
      Za 83 kilometry z Zamościa do Lublina powinni zwrócić kasę.

  4. To już karetek nie mamy w tym kraju, że trzeba samemu chorego do szpitala wieść?

  5. Ale jeśli Zamość nie mógł pomoc to wysłałby kartetkę!
    Tatuś zdecydował o stopniu zagrożenia ?!
    To szopka jakaś!
    Nie powinniście publikować takich niemerytorycznych ,żeby nie rzec głupich wiadomości !

  6. Po „nie ma” powinien być przecinek.

  7. Policja nie ma chyba co do roboty.

    • na szczęście nie ty decydujesz, co kto ma robić, widocznie takie postępowanie było konieczne, ktoś mądrzejszy od ciebie podjął decyzję

  8. brawo za sprawną i skoordynowana akcję

  9. Myślałem, że w czasie pandemii porody są wstrzymane.

  10. Ludzie ogarnijcie się! Czytanie ze zrozumieniem nie boli, nie jechała rodzic tylko potrzebowała pomocy lekarskiej, widoczniej w innej placówce nie byli w stanie pomóc. Jeśli zostały podjęte takie kroki widocznie sytuacja tego wymagała

Z kraju