Firmy z regionu pomagają szpitalom w dobie epidemii

W walce z koronawirusem oraz niedoborami środków ochrony osobistej w placówkach medycznych pomagają firmy z regionu. Dzięki ich wsparciu do szpitali trafia niezbędny sprzęt oraz zapasy produktów spożywczych.

Jedną z takich firm jest Centrum Dystrybucyjnego Eurocash Logistyka w Lublinie. W minioną środę pracownicy firmy przekazali Samodzielnemu Publicznemu Szpitalowi Klinicznemu nr 1 w Lublinie zapasy wody, soków, kawy, herbaty oraz słodyczy. Produkty trafiły na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, do Kliniki Chorób Zakaźnych, a także na inne oddziały i jednostki szpitalne.

To nie jedyna taka inicjatywa w Eurocash Logistyka. Podobne działania podejmują Centra Dystrybucyjne w innych rejonach kraju wspierając szpitale, hospicja, domy dziecka, domy samotnej matki.

Z kolei firma dr Gerard, znany producent ciastek i wafli oraz jeden z największych pracodawców w regionie, zaangażowała się w walkę z COVID-19. Spółka przekazała środki ochrony osobistej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej, a także zapewniła pomoc w nauce dzieciom pracowników w trudnej sytuacji życiowej.

– Cała Polska walczy z pandemią koronawirusa pomagając najbardziej potrzebującym – mówi Jarosław Zawadzki, prezes dr Gerard. My postanowiliśmy zaangażować się w pomoc w regionie szczególnie dla nas ważnym. Od lat związani jesteśmy z Podlasiem – z Międzyrzecem i Radzyniem, bo to tutaj znajdują się nasze zakłady produkcyjne, żyją i mieszkają nasi pracownicy. Na co dzień staramy się aktywnie wspierać lokalną społeczność w wielu obszarach, teraz również w ramach walki z COVID-19. Dlatego w ubiegłym tygodniu przekazaliśmy środki ochrony osobistej i trochę naszych produktów na osłodę pracownikom Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej, która ma swoje filie w Międzyrzecu i Radzyniu Podlaskim. Chcieliśmy również w tym trudnym czasie wesprzeć naszych pracowników, szczególnie tych w najtrudniejszej sytuacji życiowej. Naszym celem było umożliwienie ich dzieciom nauki, w czasach, gdy nie mogą pójść do szkoły. Łącznie nasza firma wsparła 40 pracowników w najtrudniejszej sytuacji życiowej – dodaje Jarosław Zawadzki.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

3 komentarze

 1. PR, oddawać 300 miliardów!!!

 2. W tvpiss mówią co innego i nie wiem po co ci ludzie na siłę chcą zaistnieć. Nie po to płacę podatki aby jeszcze szpitale musiały żebrać o takie drobne, w końcu jak się daje 3 000 000 000 na telewizję, to chyba zdecydowanie więcej idzie na służbę zdrowia !!

 3. Naprawdę tak trudno POPRAWNIE założyć maseczkę?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.795zł 0.56%
  • GBP 5.2862zł 0.2%
  • EUR 4.5567zł 0.06%
  • CHF 4.1325zł 0.16%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja