690 680 960

Policjanci z Łęcznej zapobiegli katastrofie

Policjanci z Łęcznej zatrzymali 3 mężczyzn w wieku od 15 do 19 lat. Jak wynika z ustaleń kryminalnych mieszkańcy gminy Milejów, dokonali kradzieży kilkudziesięciu śrub mocujących tory do podkładów kolejowych.

-Do kradzieży śrub mocujących tory do podkładów kolejowych doszło w okolicy stacji PKP Jaszczów. Jak wynikało z informacji kryminalnych z Łęcznej, sprawcy kilkakrotnie przy pomocy własnych kluczy rozkręcali torowiska. Zdemontowane elementy metalowe sprzedali na złom. Nie chcąc wzbudzić podejrzeń pracowników skupu skradzione śruby, schowali wewnątrz starej zgniecionej pralki. W ten sposób zwiększyli jej wagę – informuje sierż. Kamil Gołębiowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Wczoraj policjanci z Wydziału Kryminalnego z Łęczyńskiej komendy dotarli do trzech sprawców tych kradzieży. Okazali nie nimi mieszkańcy gminy Milejów w wieku od 15 do 19 lat. Mężczyźni przyznali się do zarzuconych im kradzieży.

-Policjanci o ujawnionych uszkodzeniach torowiska natychmiast powiadomili PKP, które zajęło się naprawieniem powstałych szkód. Według opinii pracowników kolei, powstałe uszkodzenia mogły bezpośrednio przyczynić się do powstania katastrofy w ruchu lądowym. Na trasie w ciągu doby przejeżdża około 50 pociągów osobowych oraz 30 towarowych – dodaje sierż. Kamil Gołębiowski.

W sprawie prowadzone jest postępowanie w kierunku spowodowania niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Został powołany biegły, który dokładnie zbada stan torowiska.

Za to przestępstwo grozi do 8 lat więzienia.

2014-03-20 10:20:25
(fot. lublin112.pl)

Jeden komentarz

  1. Co z tym społeczeństwem. Niektórzy niestety zamiast mózgu mają próżnię. Narażać życie wielu osób dla kilkudziesięciu groszy. Zgroza!

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…