690 680 960

Kontrabanda w pociągu. Papierosy na ponad 50 tys. złotych

Od godzin nocnych do rana trwały wspólne działania funkcjonariuszy Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Placówki w Chełmie i funkcjonariuszami Urzędu Kontroli Skarbowej Lublin. Ich efektem było zatrzymanie kontrabandy na ponad 50 tys. złotych.

-W dniu 19.03.2014 r. w godz. 03:00 – 07:00 funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie pełniąc służbę wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Placówki w Chełmie i funkcjonariuszami Urzędu Kontroli Skarbowej Lublin realizując plan wspólnych działań przeprowadzili kontrolę pociągu relacji Kijów – Warszawa Zachodnia na odcinku Chełm – Lublin oraz o godz. 05:00 na odcinku Jaszczów – Świdnik – informuje Stefaniuk Piotr rzecznik Straży Ochrony Kolei w Lublinie.

Ujęto trzech mężczyzn obywateli Polski zbierających wyrzucone 6 worki papierosów z pociągu. Ponadto w składzie tego pociągu w wagonie należącym do UŻ (Koleje Ukraińskie) ujęto trzy kobiety – obywatelki Ukrainy, które posiadały w torbach podręcznych papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Funkcjonariusze Urzędu Kontroli Skarbowej na odcinku Jaszczów – Świdnik ujęli 2 mężczyzn obywateli Ukrainy posiadających w samochodzie prywatnym papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Ujęte osoby wraz z przemycanymi papierosami przewieziono do Placówki Straży Granicznej w Lublinie oraz Placówki Urzędu Kontroli Skarbowej Lublin, gdzie komisyjnie przeliczono towar bez akcyzowy.

Łącznie wyliczono przemyt 5099 sztuk paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Wartość przemytu oszacowano na 56089 zł. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Placówka Straży Granicznej w Lublinie i Urząd Kontroli Skarbowej Lublin.

2014-03-20 09:30:21
(fot. SOK)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie do udziału w VII Biegu „Biegam Bo Lubię Lasy”
Obieraczki kapuściane w lubelskim skansenie
Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend