Policjanci CBŚP zlikwidowali sieć agencji towarzyskich w pięciu województwach (wideo, zdjęcia)

Policjanci z Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali 19 agencji towarzyskich tzw. „mieszkaniówek”. W trakcie przeszukań policjanci zabezpieczyli m. in. gotówkę w kwocie ponad 300 tys. zł. Funkcjonariusze zatrzymali siedem osób.

Policjanci z CBŚP od ponad roku prowadzą śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie podejrzani są o czerpanie korzyści z nierządu innych osób. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że grupa działała od 2 lat, na terenie 24 miast znajdujących się na obszarze 5 województw: lubelskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

W miniony wtorek w wyniku przeprowadzonej akcji przez policjantów CBŚP z Rzeszowa, wspartych przez funkcjonariuszy biura z zarządów w Katowicach, Krakowie, Kielcach, Wrocławiu i Lublinie, a także policjantów z Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie, zlikwidowano 19 agencji towarzyskich, tak zwanych „mieszkaniówek”.

W działaniach wzięło udział prawie 150 policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali 7 osób, w wieku od 28 do 48 lat. W trakcie akcji policjanci dokładnie przeszukali miejsca zamieszkania i pobytu podejrzanych, a w ich wyniku zabezpieczyli sprzęt elektroniczny, zapiski i dokumenty rozliczeniowe oraz ponad 300 tysięcy złotych w gotówce na poczet przyszłych, ewentualnych kar.

Jak ustalili śledczy, dwóch zatrzymanych mężczyzn, w wieku 28 i 48 lat, mogło stać za organizacją całego „biznesu”. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że liderzy grupy zatrudniali w nadzorowanych przez siebie lokalach kobiety, w tym również cudzoziemki, które w zamian za ułatwianie im nierządu, poprzez między innymi udostępnianie pomieszczeń, zapewnianie ochrony oraz publikowanie ogłoszeń, oddawały część uzyskiwanego dochodu.

Pozostałe osoby zatrzymane, podejrzane są o zbieranie pieniędzy z poszczególnych agencji, prowadzenie rozliczeń oraz wynajmowanie mieszkań. Wszystko wskazuje na to, że miesięczny utarg z działalności wszystkich agencji mógł wynosić blisko 80 tysięcy złotych, po odliczeniu kosztów funkcjonowania, a rocznie nawet blisko milion złotych. Z ustaleń śledczych wynika, że kobiety pracujące w agencjach nie były do tego zmuszane.

Zatrzymane osoby zostały doprowadzone do prokuratury w Rzeszowie, gdzie usłyszały zarzuty. Dwie z osób zatrzymanych podejrzane są o kierowanie tą grupą przestępczą, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Te dwie osoby decyzją sądu zostały tymczasowo aresztowane na okres 3 miesięcy. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(fot. wideo CBŚP)

Zobacz również

13 komentarzy

 1. No no ,to prawdziwy sukces .Teraz już na pewno nie bedzie prostytucji i dawania du…y za kasę

 2. Roksa.pl też poleci 😭

  • Nerwy mnie wzięły. To maryche dało się zalegalizować, a tego nie? Wtedy niepotrzebna by była żadna „ochrona”, panna by sobie wynajęła mieszkanie i wpisała czynsz w koszty, tak samo jak gumki i lekarza. Nieco ukróciło by to mafię, więc pewnie nie da się zrobić pod pretekstem ochrony moralności.

 3. Jak te filmy z Policji ogladam z zatrzymań, to zawsze tym chopom galoty wiszom ;p

 4. Czyżby znowu czyścili teren dla swoich kolegów? Zmiana warty?

 5. Najbardziej uderzy to w polityków,biznesmenów, i szemrane towarzystwo.Czyli głównych klientów tych przybytkow.

 6. Ogloszenia na roksie zostały ? Tym kobietom które oddają się prywatnie też powinni postawić zarzuty za czerpanie korzyści z nierzadu ! Za co ich karać ? Za to , że się nimi opiekowali ? Przecież laski robiły to dobrowolnie .

 7. Gość narobił w pory ze strachu że ma krok tak nisko?

 8. Jakoś z braćmi z Ukrainy inaczej postępowali.Nawet Cygana wykończyli.Filmów ze spotkań MK i innych osob dostojnych nie znaleźli.Nie przekonują mnie teraz ich działania.Niech pokażą ludziom te filmy,”których nie ma”.

 9. A monia działa dalej.

 10. czy u Banasia też byli? a może to pancerny Marian zlecił te kontrole,czyści konkurencję..;-)

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021