Policjanci cały czas przypominają „Zostańcie w domach” (wideo)

Przemieszczające się po ulicach patrole policji cały czas przypominają mieszkańcom miasta o pozostaniu w domach w związku z epidemią. Z policyjnych megafonów nadawane są specjalne komunikaty.

Od kilku dni policjanci przez megafony z radiowozów apelują do mieszkańców Lublina o pozostanie w domach z powodu epidemii koronawirusa. Osoby objęte kwarantanną powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji.

– Jednocześnie informujemy, że wszyscy ci, którzy nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi. Już w 160 przypadkach prowadzone są przez mundurowych czynności związane z wykroczeniami, w 8 wszczęte zostały postępowania karne – wyjaśnia podinsp. Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Na terenie całego woj. lubelskiego, podczas patrolowania ulic miast i mniejszych miejscowości, policjanci wykorzystując nagłośnienie w radiowozach przypominają o tym, by w trosce o zdrowie swoje i innych pozostać w domu. To element akcji #zostanwdomu i efekt ogłoszonego stanu epidemii w Polsce.

 

(fot. wideo Policja Lublin)

Zobacz również

18 komentarzy

 1. Drodzy mieszkańcy zamku. Zostańcie w zamku i go nie opuszczajcie 😉

 2. Obywatele! Nie gromadzić się!

 3. a na gorkach czechowskich robota wre I mysla ze nikt nie zobaczy tych doataw rur I betonow. rozjezdzili I rozkopali wszystko wwarto redakcjo zajrzec I porobic zdjecia . CodIennie robie a napewno noe chodza parami. Dzisiaj rozladowali beton byl kierowca ciezarowki koparki 2 w kamizelkach I 3 robotnikow co rury ukladaja na srodku poligonu

  • Możliwe jest gromadzenie się wynikające z obowiązków służbowych, jednak z zachowaniem ostrożności i zasad bezpieczeństwa…

  • Takich społecznych inspektorów nadzoru,to jako pierwszych powinien wirus atakować.

   • Tu masz całkowitą rację. Jako prowadzący roboty,zwłaszcza dla miasta wielokrotnie miałem problemy z takimi społeczniakami. Siedzi taki cały dzień w oknie,albo na pobliskiej ławce (bo pewnie nawet rodzina nie chce z takim przebywać) i obserwuje,notatki robi,zdjęcia (jakim prawem dziadu?) I szuka taniej sensacji pisząc do brukowców. Pojęcia najczęściej taki głąb nie ma o technologii prowadzonych prac,ale wie wszystko najlepiej. Czy taki jołop wie na przykład ile trwa wykonanie zgrzewu na rurze PE RC 250 SDR 11? Gó..o wie! Ale zawsze można wysłać fotki do takiego Faktu z podpisem,że robotnicy siedzą i nic nie robią.

 4. Powinni jeździć przy marketach o nadawać a nie przy mieszkaniach gdy społeczeństwo w domach siedzą …Policja także powinna reagować na osoby starsze stojące przy sklepach i czekające na wejście …to Oni są najbardziej narażone na ataki wirusów …pozdrawiam.

 5. Myślę żeby odciążyć policję warto by było pomyśleć żeby OSP JEZDZILA I TAKIE KOMUNIKATY OGŁASZAŁA
  ALE TO DECYZJA WOJEWODY

 6. Apostazy Pierdółko, brat Eustachego (też Pierdółki i mąż starej Pierdółkowej

  Nabąblowani do oporu kierowcu i bezdomni nie są tak podatni na koronawirusa jak smakosze wafelków podawanych im do rozdziawionych jak rękami „duszpasterzy”, które były nie myte po ostatnim oddawaniu moczu, czy po tzw. innych czynnościach seksualnych.

 7. Jeden mały wirus, który kilka miesięcy temu był tylko w jednym miejscu na świecie, a teraz taki paraliż. Aż boję pomyśleć jakie będą wirusy za 100, 200, 500lat.

 8. A w Nowym Jorku już piekło.

 9. Na ryby można jechać ?

 10. A ten z trójki to gdzie był ?????

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7963zł 1.01%
  • GBP 4.8759zł -0.11%
  • EUR 4.48zł 0.51%
  • CHF 4.156zł 0.44%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu