Policja zatrzymała ukraińskiego studenta. Miał mieć antypolskie materiały, miał białą broń

Od wczoraj otrzymujemy liczne informacje dotyczące interwencji policji w jednym z lubelskich akademików. Miał tam zostać zatrzymany agresywny student, który posiadał m.in. antypolskie banery. Policja potwierdza interwencję.

Po Lublinie krąży informacja o czwartkowym zatrzymaniu jednego ze studentów w Lublinie. Użytkownicy portali społecznościowych przekazują sobie szczegóły czwartkowej interwencji policji w domu studenckim „Helios” przy ulicy Czwartaków 13. O godzinie 22 policja miała zatrzymać agresywnego studenta z Ukrainy, który posiadał w swoim pokoju bagnety i kuszę oraz flagi UPA i zbezczeszczoną flagę Polski. Mężczyzna od dłuższego czasu miał być też agresywny wobec pozostałych mieszkańców akademika.

Jak się okazuje, rzeczywiście policjanci interweniowali tego dnia w akademiku, jednak powód był zupełnie inny. -Policjanci interweniowali na wniosek pracowników domu studenckiego. Jeden z przebywających tam studentów dostał za liczne łamanie regulaminu wypowiedzenie zajmowanego pokoju. Jednak nie chciał go opuścić wobec czego została wezwana policja. W trakcie interwencji odnaleziona została kusza, na którą mężczyzna nie miał pozwolenia. O innych elementach nic nam nie wiadomo, pewne jest, że będzie odpowiadał za wykroczenie z ustawy o broni i amunicji. Chodzi dokładnie o posiadanie niezarejestrowanej broni. Wniosek w tej sprawie zostanie skierowany do sądu. Sam obywatel Ukrainy został zwolniony. – wyjaśniała nam asp. Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Jak nas poinformowali nasi czytelnicy, mężczyzna wcześniej miał posiadać w swoim pokoju m.in. zbezczeszczoną flagę Polski oraz liczne materiały banderowskie. Co więcej, stronił on od kontaktu z innymi mieszkańcami akademika, miał wobec nich lekceważący stosunek oraz często zachowywał się agresywnie. To już kolejny przypadek antypolskiego zachowania Ukraińca w Lublinie. W czerwcu młody obywatel tego kraju Vlad K., który był uczniem jednego z technikum, zrobił sobie fotografię przedstawiającą skierowany w stronę pomnika Walki i Męczeństwa na Majdanku środkowy palec. Po tym, jak zamieścił zdjęcie w sieci, wśród internautów zawrzało. Pomimo tego, ze zdjęcie przedstawiało tylko rękę, bardzo szybko wytropili kim jest jego autor. Wtedy Ukrainiec zadeklarował przeprosiny. Jednak skierował je tylko do Polaków, tłumacząc „Przepraszam wszystkich Polaków za to zdjęcie pod Majdankiem. Nie mam nic do Polaków, a zdjęcie zrobiłem bo nie lubię Żydów. Przepraszam Polaków, Władysław K(…..)”

Pod koniec lipca ujawnione zostały zdjęcia, na których kolejny młody obywatel Ukrainy, na terenie dawnego Obozu Koncentracyjnego na Majdanku, wykonywał nazistowskie gesty, znieważające miejsce pamięci. M.in. podnosił wyprostowaną prawą rękę w nazistowskim pozdrowieniu, czy też na terenie obozu unosił kciuk do góry na widok baraków.W tym przypadku również nie trzeba było dużo czasu, by internauci odszukali kim jest uwieczniona na fotografiach osoba. Okazał się nim Denis S., mieszkający obecnie w Warszawie. Na jego profilach w portalach społecznościowych pełno było zdjęć, na których nie ukrywał swojego uwielbienia dla III Rzeszy oraz Hitlera. Także swój pokój ozdobił flagami UPA oraz hitlerowskimi pamiątkami. Gdy internauci zaczęli wyrażać swoje oburzenie, mężczyzna usiłował usunąć wszystkie swoje posty, jednak pomimo że zlikwidował swoje konto, spora część treści pozostała.

(fot. GSV)
2015-12-05 16:08:50

Zobacz również

20 komentarzy

 1. Bracia Ukry haha:) Wszystko na koszt państwa – najważniejsza poprawność polityczna. Czasami jak jedzie się 14 lub 55 z felicity to w autobusie słychać tylko „szczekanie” po ukraińsku.

 2. policje wezwała ochrona ktora wczesniej interweniowała do policji został on tylko doprowadzony i nie wiedzieli sami co maja z nim zrobic 🙂 wiec niech sie tak nie chwala ujeciem 🙂 😉 😉

 3. Ukraińcy to w Polsce problem i od dłuższego czasu, a zwłaszcza tzw. „studenci” zza wschodniej granicy, ponieważ nie dość że żyją na nasz koszt, bo dostają stypendia z pieniędzy Polaków płacących podatki, żyją w akademikach, to jeszcze są agresywni wobec Narodu Polskiego i przejawiają antypolskie zachowania. Taka sytuacja ma miejsce minimum od około 10 lat. Pamiętam, że normą było u nich nazywanie Polaków lachami, zresztą pare ładnych lat temu były na miasteczku akademickim w Lublinie dwa „zdarzenia” – wypadki, gdzie jakieś „lachy” wypadały z balkonów [chyba Grześ i Carrington], ale w akademikach mówili mieszkańcy po cichu, że to robota „sowietów”…

 4. Proszę redakcję o wyjaśnienie !

 5. Your comment is awaiting moderation.po naszemu proszę

 6. jeszcze raz po polskiemu,co to znaczy ?

 7. czy jestem w swoim kraju zwanym Polska,czy już w hameryce ?

 8. Powinne takie osoby być odrazu deportowane do swojego kraju jak nie potrafią się zachować…dolaczajac do tego zakaz ponownego wjazdu przez parę lat…

 9. Ścierwo z UON, UPA

 10. Jean Claude Van Damme z Lublina/ k. Świdnika

  Uważam, że jeszcze u nie jednego studenta bądź studentki z Ukrainy by się podobne rzeczy znalazły (mam na myśli np. te czerwono – czarne szmaty UPA). To powinno być surowo karalne. Ukraińcy pokazują „wdzięczność” za to, że umożliwia i się zdobycie tu wykształcenia. Skoro mają taki antypolski stosunek do Naszego kraju, to po co tu przyjeżdżają? Nie podoba się – to wracać za Bug.

 11. wysoka jakość

  Lachy,Lechici,Polanie to nie są obrazliwe słowa,tak nazywały się plemiona zamieszkujące Polskie równiny i lasy około 10 wieków wstecz.tak nazywały nas azjatyckie narody.

 12. I niech spada teraz do siebie Deport!!!

 13. NA FELINIE PRZETRZEPCIE BROADWAY I MANHATAN JESZCZE TEZ TAM TEZ SIĘ UPA PLĘGŃIE !!!!!!!!! DOŻYWOCIE DLA TAKICH !!!!!

  • Jakie dożywocie? Mam utrzymywać potomków Bandery w pierdlu? Kamień na szyję i przerzucić za Bug. Jak nie doleci na swoją stronę – płakać po nim nie będę.

 14. Kiedyś jak młode Ukrainki przyjeżdżały do Polski, to przynajmniej wiadomo było po co.
  Teraz rzekomo studiować przyjeżdżają…

  • Ukrainki zostaw w spokoju; Polki też wyjeżdżały i wyjeżdżają za chlebem. W przypadku Ukraińców, przed wydaniem wizy, dobrze sprawdzić co robili przodkowie w czasie wojny. Tych z tatuażem tryzuba nawet do Ambasady nie wpuszczać.

 15. Podajcie proszę namiary na tego banderowca z kuszą chętnie go odwiedzimy po kolędzie

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8359zł 1.04%
  • GBP 4.9195zł 0.89%
  • EUR 4.5055zł 0.57%
  • CHF 4.1902zł 0.82%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki