690 680 960

Policja sprawdzała czy kierowcy zapinają pasy. Ponad połowa dostała mandaty

Policjanci ze świdnickiej drogówki przeprowadzili akcje „Pasy”. Wyniki zaskoczyły samych funkcjonariuszy.

W czwartek funkcjonariusze z Komendy Powiatowej w Świdniku przeprowadzili na drogach akcję „Pasy”, mającą na celu dokładne sprawdzenie czy kierowcy dostosowują się do obowiązku używania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. – Głównym celem tego przedsięwzięcia jest przede wszystkim poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach, a tym samym zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem kierowców i pasażerów nie korzystających podczas jazdy autem z pasów bezpieczeństwa, ale także zwrócenie uwagi na powagę problemu – wyjaśnia asp. Magdalena Szczepanowska ze świdnickiej policji.

Jak się okazało, wyniki zaskoczyły samych funkcjonariuszy, i to w niekorzystnym tego słowa znaczeniu. -Skontrolowano ponad 50 pojazdów, z czego w 30 z nich policjanci ujawnili naruszenia przepisów prawa o ruchu drogowym, mówiących o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy zarówno przez kierowcę jak i pasażerów- dodaje Szczepanowska.

Wszystkie osoby które nie stosowały pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, zostały ukarane mandatami karnymi. Jednak mandat w porównaniu ze skutkami jakie mogły by powstać u tych osób w wyniku wypadku jest niewielka karą.

(fot. policja)
2014-03-14 22:15:58

17 komentarzy

  1. policjanci w Świdniku sprawdzają czy kierowcy zapinają pasy,a dlaczego sami nie zapinają i z tą bezkarnością ich trzeba skończyć.

  2. Dziś dostałam mandat za jazdę bez pasów. Pan policjant jechał w przeciwnym kierunku, ale jak zauważył mnie, że jadę samochodem i nie zapięłam pasów to szybko zawrócił i zatrzymał mnie trzy ulice dalej( za pomocą koguta, lizaka w centrum miasta)!!! Ale ze mnie bandyta!!!

Kursy walut

  • USD 4.2803zł -1.04%
  • GBP 5.2838zł -0.83%
  • EUR 4.7079zł -0%
  • CHF 4.7147zł -0.16%

Polub nas