Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

W Poleskim Parku Narodowym pojawiły się wilki

Ślady obecności wilków zostały zauważone przez leśników na Polesiu. Na razie nie wiadomo ile tych zwierząt jest w Parku.

Na tropy wilków natrafił stażysta Poleskiego Parku Narodowego. Zauważył on na piaszczystym terenie świeże tropy tego drapieżnika. Jak na razie nie wiadomo czy jest to pojedynczy osobnik, który przez teren Parku wędrował w drodze do większych kompleksów leśnych. Jednak jak się okazuje, na ślady obecności tych największych ssaków drapieżnych pracownicy Parku natrafiają coraz częściej.

Zwierzęta te już od jakiegoś czasu pojawiają się na terenie Poleskiego Parku Narodowego. Jednak są to najczęściej pojedyncze osobniki, dla których to miejsce jest jedynie przystankiem w podróży. Samotny osobnik w ciągu nocy może przebyć nawet 70 km, choć czasami jak mają duża ilość pożywienia potrafią pozostać w danym miejscu na dłużej. Terytorium jednej watahy może zajmować obszar nawet do kilkuset km2.

Pracownicy Parku zapewniają, że wilki są niegroźne. -Wszystkich turystów uspokajamy, nie ma czego się obawiać Wilki to z natury płochliwe i skryte zwierzęta. Dzięki wyczulonym zmysłom słuchu i węchu, potrafią wyczuć człowieka z znacznej odległości i oddalić się w bezpieczne miejsce.

(fot. PPN)
2014-03-05 19:37:23

Jeden komentarz

  1. Na ten wszelki wypadek wszystkie Czerwone Kapturki i ich babcie (zwłaszcza te bardziej pulchne) powinny wzmóc uwagę w tych lasach.